Pavol Tomčík Hokej

Hokejisti MHK 32 pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz zdolali Senicu

V rámci ôsmeho kola prvej hokejovej ligy privítali hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš na vlastnom ľade senickú Duklu. V stretnutí chudobnom na góly Liptáci triumfovali 2:1 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti MHK 32 pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz zdolali Senicu

Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne, futbalovo 1:1. Skóre stretnutia otvoril v 15. minúte domáci Trochta, no hostia zásluhou Juráka o tri minúty neskôr odpovedali. O víťazstve MHK 32 a zisku dvoch bodov do tabuľky rozhodol v tretej minúte predĺženia Juraj Kadlubiak.

Mikulášania v predchádzajúcom období zdolali aj Považskú Bystricu a Topoľčany, sériu víťazstiev tak dnes natiahli už na tri duely. V tabuľke zverencom trénera Mariána Horvátha patrí s 13 bodmi priebežná šiesta pozícia. V ďalšom kole, v stredu 8. októbra sa „Eška“ predstaví opäť doma, tentoraz proti Spišskej Novej Vsi.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Dukla Senica 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 15. Trochta, 63. Kadlubiak – 18. Jurák
Rozhodovali: Mihaľov – Piovar, Riš