Rôzne

Horný a Dolný Liptov sú prepojené: Jano Laco dnes pokrstil novú cyklotrasu

Pavčina Lehota bola dnes dejiskom otvorenia novej cyklotrasy. Značkovanú trasu z Pribyliny do Vlkolínca pokrstil rodák z Liptova, strieborný hokejový reprezentant Ján Laco.

Ilustračný obrázok k článku Horný a Dolný Liptov sú prepojené: Jano Laco dnes pokrstil novú cyklotrasu
Foto: Slávka Kellová

Milovníci cyklistiky sa od soboty 15. júna na potulkách Liptovom nestratia. K viac ako 630 km cyklotrás, ktoré pretkávajú Liptov, pribudla ďalšia v dĺžke 70 km. V Pavčinej Lehote, kde sa stretli dva cyklotímy z Pribyliny a Ružomberka, sa nekrstilo ničím iným ako liptovským medokýšom, ktorý na symbolickú tabuľu novej značkovanej cyklotrasy, vyliali okrem tvorcov projektu hokejový brankár Ján Laco a priekopník freeridu na Slovensku Marián Ligda.

Premiéra nového Cyklo & Aqua Busu

Na liptovské cesty v premiére vyrazil aj nový Cyklo & Aqua Bus, ktorý od 1. júla spojí turistické centrá a atrakcie Horného a Dolného Liptova počas letnej sezóny. "Špeciálne upravený autobus na bicykle prepojí pre cyklistov a turistov aj tie vzdialenejšie atrakcie Liptova ako sú Pribylina, Vlkolínec, Lúčky či Hrabovo, podobne ako skibusy počas zimy,“ povedala Darina Bartková, výkonná riaditeľka OOCR Region Liptov.

15.06.2013: Krst novej cyklotrasy z Pribyliny do Vlkolínca
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie