Milan Hanzel Iné športy Šport

HORÚCA NOVINKA z tímu Petry Vlhovej: Zabojuje cez víkend o ďalšie triumfy?

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dala vyjadrenie k tomu, či bude súťažiť na víkendovom podujatí Svetového pohára v talianskom stredisku La Thuile.

Ilustračný obrázok k článku HORÚCA NOVINKA z tímu Petry Vlhovej: Zabojuje cez víkend o ďalšie triumfy?
Zdroj: instagram

Štart v sobotnom super-G (10.30) a nedeľnej kombinácii (11.15/14.15) potvrdil v piatok pre TASR jej brat a manažér tímu Boris Vlha.

Mala pauzovať

Dvadsaťštyriročná Slovenka má poškodenú chrupavku v kolene, no po vyšetreniach v Taliansku sa tím rozhodol, že bude pokračovať v sezóne. Bojuje o veľký glóbus, v celkovom poradí prestížneho seriálu figuruje na treťom mieste so stratou 159 bodov na vedúcu Talianku Federicu Brignoneovú.

Shiffrinová nepríde

Podľa informácií portálov v USA, sa ani v La Thuile nepredstaví druhá Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá prerušila sezónu po úmrtí otca.

Kvôli vírusu sú v pozore

V talianskom stredisku panujú pre hrozbu koronavírusu viaceré opatrenia. Zástupcovia médií a športovkyne budú v mixzóne od seba minimálne jeden a pol metra, čo platí aj pre rozhovory v priamych prenosoch. Novinári a lyžiarky budú používať odlišné mikrofóny. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zrušila slávnostné žrebovanie štartových čísel i všetky tlačové konferencie, zakázala aj podávanie rúk.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie