Pavol Tomčík Hokej

Je po sezóne: Hokejisti Liptovského Mikuláša vypadli v semifinále

Posledný februárový deň je zároveň i rozlúčkou hokejistov MHK 32 Liptovský Mikuláš so súťažnou sezónou 2013/14. Mužstvo trénera Mariána Horvátha prehralo i v treťom semifinálovom stretnutí s Bardejovom a definitívne vypadlo z bojov o postup do extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Je po sezóne: Hokejisti Liptovského Mikuláša vypadli v semifinále

Partiu mali pritom Mikulášania pred 1600 divákmi rozohratú viac ako dobre. Po góloch Macíka a Kurica viedli v 16. minúte 2:0 a po presných zásahoch Devečku a Školiaka v 24. minúte 4:2. Ani to však napokon na výhru a zníženie nepriaznivého stavu v sérii Liptákom nestačilo. O desať minút neskôr bolo už 4:4. Na začiatku tretej tretiny Bardejov pridal domácim klinec do rakvy gólom z hokejky Boltuna. Na záverečných 6:4 uzatvorili hostia do prázdnej bránky. Bardejov je vo finále, Mikulášania majú po sezóne.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 46 Bardejov 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
Góly: 11. Macík, 16. Kuric, 20. Devečka, 24. Školiak – 18. Ščurko, 19. Baláž, 27. Dancsák, 34. Dancsák, 43. Boltun, 59. Baláž
Rozhodovali: Jonák – Tvrdoň, Výleta
Vylúčení: 3:6
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:1
Divákov: 1600
Zostava MHK 32: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Mezovský, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Kubovčík, Broska, Poliaček, Števuliak, M. Sukeľ, Janček. Tréner: Marián Horváth
Konečný stav série: 0:3