Slávka Kellová Hokej

Jeden gól za druhým: Mikuláš si s Prešovom dával do tela!

Liptovskomikulášski hokejisti v utorok odohrali desiaty prípravný zápas tentoraz s Prešovom. Streleckú smolu sa im nepodarilo prekonať ani v tomto zápase, keď hostia útočili na bránku domácich od úvodnej tretiny. Posledný zápas pred začiatkom novej s

Skóre otvoril vo ôsmej minúte hráč hostí Kadlubjak, ktorý zblízka prekvapil gólmana Pálka. Nasledoval ho v 11. minúte Hajduk, ktorý spomedzi kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Na 0:3 ešte zodvihol v prvej tretine skóre Sabol, ktorý sa po zemi prestrieľal pomedzi betóny Palka. Jediný gól v prvej tretine si za domáci tím pripísal mladý Jakub Matejka v 19. minúte.

**V druhej tretine padli ďalšie dva góly zápasu. O prvý sa so skóre 1:4 postaral v 27. minúte Kubus počas oslabenia. Prenikol po ľavej strane ihriska až pred gólmana Duchoňa a ponad pravé plece skóroval. V 39. minúte znížil skóre Poliaček, a to už bolo 2:4. **

V 41. minúte Školiak stiahol Paukovčeka, rozhodca Mailing ani na chvíľu nezaváhal a nariadil trestné strieľanie, na ktoré sa podujal sám Pavkovček. To sa ukázalo ako dobré rozhodnutie, ktoré stav zápasu znížilo na rozdiel jediného gólu 3:4. Po ňom ešte Janči dorovnal na 4:4 v 52. minúte, nasledovali však ďalšie dve presné strely hosťujúcich hráčov Jakuba Loydla a opäť Hajduka, ktoré rozhodli o prehre Liptákov 4:6. ** Lipt. Mikuláš – Prešov 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)**