Slávka Kellová Basketbal

Juniori vyhrali v Nitre

Družstvo juniorov MBK Liptovský Mikuláš sa v sobotu predstavilo v Nitre. Mikulášania mali domácim čo vracať, keď v prvom zápase nadstavby práve Nitrania prekvapivo zvíťazili na mikulášskej palubovke. Mikulášania od začiatku držali zápas pevne v rukác

V nedeľu nastúpilo družstvo z Liptovského Mikuláša na horúcej palubovke Považskej Bystrice. V prvom polčase domácim ospalým výkonom dovolili odskočiť na rozdiel 17 bodov, ktorý sa udržiaval počas celého zápasu. V poslednej časti však Mikulášania zabrali a dokázali 2 minúty pred koncom stiahnuť na rozdiel piatich bodov. Záverečný risk však nevyšiel a domáci výhru udržali.

Junior Nitra – MBK Liptovský Mikuláš 61:71 (27:40) Body MBK LM: Chomo 19, Bekeč 15, Povolný 12, Lukáč 12, Šotník 7, Profant 4, Droppa 2

IMC Považská Bystrica – MBK Liptovský Mikuláš 94:79 (53:36) Body MBK LM: Povolný 21, Chomo 18, Lukáč 12, Šotník 12, Grigar 8, Bekeč 4, Profant 4, Papp 2

Najbližšie sa v dohrávanom stretnutí 1. ligy žien predstaví družstvo MBK Liptovský Mikuláš, ktoré vo štvrtok 24. februára o 18:00 privíta rezervu extraligového Popradu zo Spišskej Belej. Nasledujúci víkend juniori zo srdca Liptova v sobotu 26. februára o 17:00 hostia aktuálneho majstra SR, Sláviu Košice a v nedeľu o 10:00 Tydam Košice. Nedeľné popoludnie bude opäť patriť ženám z Liptovského Mikuláša, ktoré na domácej palubovke o 13:00 privítajú Eilat Prešov. Za svojím súperom cestujú muži, ktorí sa v sobotu predstavia v Martine.

zdroj: MBK LM