Tomáš Batiz Hokej

Jurčina trénuje s Liptákmi: Stane sa novou posilou?

Po troch rokoch v nemeckom Norimbergu si slovenský hokejový obranca Milan Jurčina hľadá nové pôsobisko. Na novú sezónu sa pripravuje v rodnom Liptove.

Ilustračný obrázok k článku Jurčina trénuje s Liptákmi: Stane sa novou posilou?
Zdroj: TASR

V pestrej kariére má za sebou pôsobenie v NHL, KHL, v Česku či Fínsku, uplynulé tri sezóny strávil v Nemecku. Ešte počas ročníka 2015/2016 zamieril do Eisbärenu Berlín, ďalšie tri sezóny obliekal dres Norimbergu. „Prvé dva roky to bolo veľmi dobré. Mali sme vysoké ambície, všetko fungovalo v poriadku. V minulej však odišiel tréner a celkovo to bolo horšie. Sezóna bola rozháraná a uskutočnili sa rôzne hráčske transakcie, ktoré nasvedčovali, že to nie je také ako predtým. Pošuškáva sa, že hlavný sponzor už chce odísť. Z osobného hľadiska som však bol spokojný, ako tím sme však vypadli v prvom kole play off, takže v tomto prípade spokojnosť nebola,“ zhodnotil Jurčina svoj nemecký angažmán.

Jurčina vo veku 36 rokov ešte nemyslí na návrat na Slovensko, no preferuje angažmán bližšie k domovine.

V rokoch 2005–2012 pôsobil v NHL, v dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a New Yorku Islanders odohral celkovo 451 zápasov. Potom v niekoľkých pomerne krátkych epizódach vystriedal rôzne ligy a kluby, nemecká DEL-ka mu však sadla. „Je tam veľa hráčov z USA a Kanady. Hoci v tíme môže byť legálne iba 10 legionárov, my sme mali 14 cudzincov. Klub to vyriešil tak, že im dal nemecké pasy. Vďaka tomu sa hrá v Nemecku severoamerický hokej, čo mne vyhovovalo. Nemôžem sa sťažovať. Mám však už 36 rokov, to cestovanie v Nemecku tiež nebolo jednoduché a už chcem byť asi niekde bližšie. Aj klub sa už vydal inou cestou, angažoval viacerých mladých Nemcov,“ uviedol Jurčina.

V súčasnosti je jeho kariéra na križovatke. Hoci eviduje aj záujem zo Slovenska, naďalej sa vidí v niektorej zo zahraničných súťaží. „Už ide iba o to, aby to bola nejaká ‚pohoda‘ a aby som si nič nemusel dokazovať. Na návrat na Slovensko ešte nemyslím, ponuky som však mal, takisto aj z Česka.“

Jurčina sa na novú sezónu pripravuje aj s hráčmi Liptovského Mikuláša, v ročníku 2019/2020 však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ich spoluhráč. „Samozrejme, že na to myslím. Nevylučujem, že by som sa na Slovensku objavil na začiatku sezóny, ak by som si dovtedy nenašiel niečo zaujímavé v zahraničí. Definitívnemu návratu domov však ešte nechávam čas,“ dodal.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie