Pavol Tomčík Kickbox

Kickbox: Davida Červeňa čaká súboj s Arméncom Movsisyanom

Davida Červeňa, kickboxera klubu Magic Liptovský Mikuláš čaká 25. januára v bratislavskej HANT Aréne na Pasienkoch zaujímavý súboj. V metropole Slovenska sa v rámci akcie Clash Muay Thai predstaví v trojkolovom súboji proti Tigranovi Movsisyanovi.

Ilustračný obrázok k článku Kickbox: Davida Červeňa čaká súboj s Arméncom Movsisyanom
Zdroj: Dnes24.sk

21-ročný Movsisyan z Arménska je členom oddielu Muay Thai Brno. Pýšiť sa môže niekoľkými titulmi. Ten najcennejší vybojoval vlani, keď sa jeho korisťou stal svetový titul vo federácii WKF. O dva roky mladší zverenec trénera Petra Navrátila má na konte vyše 20 zápasov, pričom takmer vo všetkých sa tešil z víťazstva.

Na akcii sa predstaví slovenská elita v bojových športoch v zápasoch K1, thaibox a MMA. Hlavný program prinesie sedem súbojov Slovenska proti Francúzsku. Liptov nebude mať v Bratislave zastúpenie len v podobe Davida Červeňa s trénerom Petrom Navrátilom. Petrov brat Martin sa tu predstaví v úlohe bodového rozhodcu. Peter Navrátil mimochodom organizátorom pomáhal zostaviť štartovú listinu, najmä, čo sa týka zahraničných súperov.

Peter Navrátil: „Pre Davida to bude skúška ohňom, čaká ho jeden z jeho najťažších súperov. Podobný súboj absolvoval aj na konci minulého roka v Poľsku, kde boxoval taktiež proti skúsenejšiemu, silovejšiemu, ale za to nižšiemu súperovi. Podobnú taktiku teda zvolíme aj v tomto prípade.“

David Červeň: „Som veľmi rád, že budem môcť zápasiť na akcii roka. Prípravu beriem zodpovedne, s trénerom dolaďujeme taktiku na zápas a taktiež i váhu, ktorá po sviatkoch išla o čosi hore. Tigran je kvalitný borec a podobne, ako ja si pôjde po výhru. Chcem z toho urobiť pekný zápas s víťazným koncom.“

Na snímke: Peter Navrátil vľavo, David Červeň vpravo
Foto: Natália Šlepecká

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie