Pavol Tomčík Kickbox

Veľký kickboxový sviatok: Noc boja 5 už klope na dvere!

Veľký kickboxový sviatok v Liptove sa blíži. Noc boja 5 vypukne už v piatok, 28. júna o 19:30 v Dome Kultúry v Liptovskom Mikuláši. Hlavnému organizátorovi podujatia Petrovi Navrátilovi sme položili niekoľko aktuálnych otázok.

Ilustračný obrázok k článku Veľký kickboxový sviatok: Noc boja 5 už klope na dvere!
Zdroj: Dnes24.sk

Noc boja 5 – čo k tejto akcii povedať na úvod?
Ako už názov alebo číslovka v názve hovorí, ide o 5. ročník kickboxového podujatia. Pre divákov sme si pripravili desať zápasov v štýle K1, čo je vlastne najobľúbenejšia kickboxová disciplína.

Podstatná informácia je tá, že to nebudú len slovenské súboje, ale i medzinárodná konfrontácia, je tak?
Áno. Z porcie desiatich zápasov má väčšina charakter medzinárodných súbojov. Podarilo sa nám „získať“ zástupcov zo štyroch krajín, vrátane Slovenska. Uvidíme súperov z Chorvátska, či Poľska. Problém je s Ukrajincami. Tí nedostali víza, a tak zvyšných súperov na poslednú chvíľu ešte dolaďujeme.

Prípravy už zrejme i tak vrcholia.
Ešte stále máme veľa práce. Škrt cez rozpočet nám urobili najmä spomínaní ukrajinskí bojovníci. Naša úloha je teraz nájsť adekvátnych súperov pre posledné dve dvojice. Hľadáme súperku pre Lenku (Pilarčíkovú, pozn. autora) a jeden súper nám chýba do pyramídy.

Ktorý súboj bude najväčším ťahákom večera?
Hlavný zápas večera bude v podaní profesionálneho majstra sveta v ťažkej váhe z Trenčína Martina Pacasa. V trojkolovom súboji ho čaká súper z Chorvátska Ivo Toma.

A čo tvoji zverenci z Magic klubu Liptovský Mikuláš?
Sedem zápasov zaobstarajú práve naši pretekári. Budú to Lenka Pilarčíková, Dávid Červeň, Martin Vechter, Marián Kulizák, Mário Faško a môj brat Martin.

Z osobných pocitov môžem povedať, že pred rokom to bola fantastická akcia v skvelej kulise. Čo môžeme očakávať tentoraz? Aká je situácia s lístkami?
Akcia je znovu na tom istom mieste (Dom Kultúry Lipt. Mikuláš, pozn. autora). Myslím, že ten priestor sa nám osvedčil a koniec koncov Mikuláš ani nemá nejaký väčší potenciál, aby sme to mohli v nejakom väčšom priestore organizovať. Lístky sa dajú zakúpiť aj v predpredaji v Dome Kultúry, ale myslím, že pár kusov ostane voľných i tesne pred akciou. Na druhej strane kapacita je 600 miest, a tak si to netreba nechať na poslednú chvíľu.

Ilustračné foto: Martin Navrátil (fotograf: Natália Šlepecká)

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie