Tomáš Batiz Správy

Koronavírus: Mikulášsky okres má štyri nové prípady, medzi nakazenými aj dvojročné dieťa

Počas nedele pribudlo na Slovensku 49 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v laboratóriách otestovali 1036 vzoriek. Medzi novými prípadmi sú aj štyria pacienti z nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Mikulášsky okres má štyri nové prípady, medzi nakazenými aj dvojročné dieťa
Zdroj: TASR

Počet pozitívnych prípadov na SARS-CoV-2 stúpol na 534. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Väčšina (34) pozitívne testovaných pochádza zo skupiny navrátilcov z rakúskeho Tirolska, ktorí sa vracali individuálne na Slovensko, boli však nariadením umiestnení v karanténnych centrách.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas ocenil aj disciplinovanosť a rešpektovanie tohto opatrenia zo strany navrátilcov, medzi ktorými zachytili 34 prípadov.

„Počet identifikovaných prípadov dokazuje zmysluplnosť opatrenia, že v karanténnych centrách budeme zachytávať aj ľudí, ktorí sa vracajú individuálne na Slovensko,“ uviedol Mikas a vyzval ďalších, ktorí sa chystajú na individuálny návrat, aby rešpektovali opatrenie o povinnej karanténe v štátnych zariadeniach.

Medzi najnovšími prípadmi sú aj štyria ľudia z okresu Liptovský Mikuláš. Ide o jedného muža vo veku 43 rokov. Dve ženy vo veku 24 rokov a malé dvojročné dievčatko. Informácie zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Slovenský premiér na záver upozornil, že veľká skupina pozitívnych vzoriek v prípade ľudí vracajúcich sa zo zahraničia vytvára otázku, či nie je potrebné sa zamyslieť nad sprísnením karanténnych opatrení.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie