Tomáš Batiz Správy

Koronavírus: V Demänovej vytvorili karanténne centrum pre Slovákov zo zahraničia

V mestskej časti Demänová vzniklo karanténne centrum. Dopravu pricestovaných zo zahraničia do areálu v Demänovej zabezpečuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: V Demänovej vytvorili karanténne centrum pre Slovákov zo zahraničia
Zdroj: Dnes24.sk

Jedno z karanténnych centier, ktoré zriadilo Ministerstvo vnútra SR pre povinnú karanténu, sa nachádza aj v areáli vysokej vojenskej školy v Demänovej. Aktuálne sa v ňom nachádza 168 ľudí.

„Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši prijala v noci 24. marca v zmysle požiadaviek Ústredného krízového štábu SR do 14–dňovej povinnej karantény 168 repatriovaných občanov Slovenskej republiky z Londýna. Ozbrojené sily SR tak potvrdzujú, že sú pripravené efektívne a včas reagovať na vznik rôznych krízových situácií v rámci domáceho krízového manažmentu,“ informoval León Zázrivý z tlačového oddelenia Ministerstva obrany SR.

Dopravu pricestovaných zo zahraničia do areálu v Demänovej zabezpečuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR, repatriovaní ľudia vystupujú do zariadenia priamo z autobusov bez možného kontaktu s okolím. „Takýchto zariadení je na území v súčasnosti niekoľko. Nepredstavujú zvýšené riziko pre zvyšok obyvateľov. Je to rovnaká preventívna karanténa, ako povinná domáca karanténa, akú majú nariadenú všetci občania, ktorí sa po 16. marci vracajú zo zahraničia,“ informoval Slavomír Raček z ministerstva vnútra.

Vo všetkých karanténnych centrách je stanovený prísny režim a je kontrolované jeho dodržiavanie. Členovia personálu sú vybavení potrebnými osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a všetky opatrenia sú pod dohľadom vedúcej hygieničky ministerstva vnútra.

Celkovo ide o štvrtý prípad nákazy koronavírusom v okrese Liptovský Mikuláš.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie