Od Vás

Krása našej prírody sa ocitla v okúzľujúcom VIDEU: Časozberné zábery, pri ktorých sa ľuďom tají dych!

Tri roky cestovania, turistiky, prespávania v stane. A na ich konci čarovné video najkrajších kútov našej krajiny tak, ako ich zachytil mladý študent medicíny. A neobišiel ani Kvačiansku či Španiu dolinu.

Ilustračný obrázok k článku Krása našej prírody sa ocitla v okúzľujúcom VIDEU: Časozberné zábery, pri ktorých sa ľuďom tají dych!
Zdroj: Dnes24.sk

Video s názvom Somewhere in Slovakia je pre Matúša Lašana vyvrcholením jeho tvorby o slovenskej krajine. Dať dokopy tie najlepšie zábery mu trvalo tri roky. A stálo to skutočne za to.

„Natáčanie tejto série bolo pre mňa jedno z najlepších období môjho života. Cestovanie, prespávanie v stane alebo aute, spoznávanie nových ľudí, ale aj ťažké túry, nekonečné stúpania, silný vietor aj zima ma sprevádzali na mojej ceste a pripravili mi nezabudnuteľné zážitky počas tohto obdobia,“ prezradil okolnosti vzniku videa študent medicíny, pre ktorého je časozberná fotografia len záľubou.

Okúzľujúce video za tri dni videlo už päťdesiat tisíc ľudí, pričom paradoxom je, že sa zdieľa najmä v Poľsku a Česku. Matúš do troch minút vskutku nádherných záberov, vtesnal okrem iného i Široké sedlo v Belianskych Tatrách, pohľad z Východnej Vysokej, Spišskú Belú, či Spišský hrad, a to ako z Levočských vrchov, tak i z Dúbravy.

Okrem Vysokých Tatier a Spiša, sa vo videu ľudia môžu pokochať i zábermi z lokalít Liptova, Žiliny a Košíc. Oko mladého fotografa tak zachytilo napríklad Veľkú a Malú Fatru, Kvačiansku či Španiu dolinu, ale i Jasovskú jaskyňu alebo Kráľovu Hoľu.

zdroj: www.mlandscapes.sk

Somewhere in Slovakia
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie