Laco do Švédska s repre nepocestuje: Pripravovať sa bude doma v Mikuláši

Hokejový brankár Ján Laco napokon nepocestuje na Euro Hockey Challenge, kde sa Slováci predstavia v dvoch zápasoch proti Švédsku.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Laco do Švédska s repre nepocestuje: Pripravovať sa bude doma v Mikuláši
Zdroj: TASR

Dvadsaťdva hokejistov privítal na utorňajšom zraze tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. V zápasoch Euro Hockey Challenge proti Švédsku 5. a 6. apríla budú v „áčku“ debutovať až ôsmi z nich. Z pôvodnej nominácie vypadli Michal Čajkovský a Libor Hudáček, obaja však do Švédska pocestujú. Doma ale zostane pôvodne nominovaný brankár Ján Laco, ktorý bude v Liptovskom Mikuláši trénovať.

„Jano Laco má potrebu viac trénovať, preto sme mu dali priestor a povolali sme Denisa Godlu, ktorý mal dobrú sezónu vo Fínsku,“povedal tréner brankárov Ján Lašák.

Generálny manažér Šatan zverejnili nomináciu na dvojzápas minulý týždeň v utorok, keď sa v Bratislave zišlo osem hráčov na prvom dvojdňovom tréningovom kempe. Tí absolvovali tri tréningové jednotky. Bol medzi nimi aj brankár Július Hudáček, ten však do Švédska necestuje. V úvodných dueloch EHCh sa nepredstaví ani pôvodne nominovaný Ján Laco, ktorý dostal od realizačného tímu voľno na tento zraz. Priestor dostane dvojica mladíkov Denis Godla – Dávid Hrenák.

Zdroj: TASR

Odporúčame