Tomáš Batiz Správy

Lampiónový sprievod v Mikuláši: INFO priamo od organizátorov

V Liptovskom Mikuláši sa aj tento rok môžeme tešiť na lamiónový sprievod. Čo všetko sa chystá?

Ilustračný obrázok k článku Lampiónový sprievod v Mikuláši: INFO priamo od organizátorov
Zdroj: TASR

Obľúbený Lampiónový sprievod sa v Liptovskom Mikuláši organizuje už po piatykrát. Ulice mesta a detské očká rozžiaria 6. novembra svetielka lampiónov. Jubilejný ročník štartuje od 17:00 h. zrazom účastníkov na Námestí osloboditeľov.

„Od 17:30 sa urobíme okruh ulicami centra a po návrate čaká na deti sladké prekvapenie,“ skonštatovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Podľa organizátorov sa uplynulého ročníka zúčastnilo viac ako 600 ľudí. Bohatú účasť a skvelú atmosféru organizujú aj tento rok. „Cieľom podujatia je urobiť radosť tým najmenším. Zúčastňujú sa ho rodičia a starí rodičia, čo vykreslí ešte lepšiu atmosféru,“ zhodnotila Marta Jančoková z organizačné­ho tímu.

Zraz účastníkov na Námestí osloboditeľov je od 17:00 do 17:30. Nasledovať bude lampiónový sprievod z Námestia osloboditeľov cez Ulicu 1. mája, Tranovského ulicu, Námestie Žiadostí slovenského národa, Baťovu uličku a späť na Námestie osloboditeľov. „Po návrate bude na deti čakať sladké prekvapenie,“ uviedla Jančoková.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie