Slávka Kellová Futbal

Liptáci na vicemajstra nestačili

Dnes podvečer sa liptovskomikulášski futbalisti postavili na svojom trávniku proti corgoňligovému vicemajstrovi z Trnavy. Silami mu však nestačili, keď prehrali 0:3.

Úvodu stretnutia sa chytili Trnavčania. Prvá šanca sa zrodila v 4. minúte, keď Ciprys z 5-ťky prekopol bránu. Naopak po tejto šanci ukázali niečo aj Liptáci, aktivita Ballucha prekvapila Rašku, ktorý musel loptu vyraziť na roh. Následné minúty poukazovali, že aj Tatran vie hrať vyrovnané zápasy s corgoňligistom. Trnavčania chceli zrýchliť tempo hry, nakopávané lopty z pravej či z ľavej strany končili u pozorného Šavola. Prvé striedanie muselo prísť už v 17. minúte, keď ihrisko kvôli zdravotným dôvodom musel opustiť Lišivka. O necelých päť minút prišiel prvý gól Trnavy. Po dvoch luftoch v 16-tke domácich sa dostal do zakončenia Tomeček, ktorý umiestni loptu rovno k pravej tyči.

Začiatkom druhého polčasu prišilo veľa striedaní, lavička Trnavy vyslala na ihrisko až 9 nových hráčov, zatiaľ čo Tatran uprednostnil štyroch dorastencov. Z gólu sa mohol tešiť Pavelka, jeho strelu z pätky zlikvidoval bravúrnym zákrokom Macík. Čo sa Pavelkovi nepodarilo v úvode zápasu, to sa podarilo v 58. minúte, keď po nádhernom centri Hanzela upravil hlavou na 0:2. Trnava neustále diktovala hru, svedčí o tom aj dobrá strela Grossa zo 73. minúty, keď spoza 16-tky mieril tesne nad brvno. V 80. minúte sa Samy dostal do nájazdu, v ktorom nezaváhal. V samotnom závere vzbudil rozruch na tribúne Čvirik, ktorý z 30 metrov napálil loptu do brvna.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 22. Tomaček, 58. Pavelka, 80. Samy Rozhodovali: Janíček, Tomčík, Migalová MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kubena, Demko, Ďungel, Kubus, Lišivka ©, Moravčík, Balluch, Pastva, Legerský, Rezer FC Spartak Trnava: Raška – Strožický, Janečka, Čvirik, Bicák, Ciprys, Mikovič, Karhan ©, Gašparík, Gogolák, Tomaček

Pavel Hoftych (tréner FC Spartak Trnava): „Naši hráči mali toho plné zuby, pretože sú v určitej únave. Aj dnešná zmena počasia bola pre ľudí čo sú na kúpaliskách príjemná, pre hráčov skôr nepríjemná, radšej by sme hrali v daždi. Zápas určite splnil to, že sa nám nikto nezranil. Videli sme tri bránky, mohli sme pridať aj ďalšie. Mal som tu aj pár hráčov na skúške, takže som si urobil určitý obraz.“

Martin Raška (brankár FC Spartak Trnava): „Dnešný zápas bol hlavne kvôli tomu, aby sme si zahrali po sústredení, ktoré sme tu mali. Splnilo to svoj účel, zahrali sme si futbal. Liptovský Mikuláš sa snažil, prvý polčas bol súperom, ktorý nás trošku potrápil. V druhom polčase sme kontrolovali hru, pridali sme dva góly.“

Luboš Hanzel (obranca FC Spartak Trnava): „Ja si myslím, že zápas bol dobrý z obidvoch strán. Prišla celkom slušná divácka kulisa. Ľudia videli góly, myslím si, že ich to bavilo.“