Liptáci nenatiahli sériu víťazstiev: Na domácom ľade prehrali s Košicami

Hokejisti Liptovského Mikuláša nenadviazali na posledné tri víťazne zápasy. Doma podľahli Košicam.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Liptáci nenatiahli sériu víťazstiev: Na domácom ľade prehrali s Košicami
Zdroj: TASR

Domáci mali skvelý úvod do zápasu. Už po šiestich minútach viedli po tom, ako nahodený puk dostal do košickej bránky Rapáč. Hostia dokázali už o pár minút vyrovnať. Hovorka našiel pred bránkou Kafku, ktorý dokázal na dvakrát prekonať Hollého. Ešte pred prvou sirénou sa do prevahy dostali Liptáci, no zakončenia Uhríka a Moravčíka nezmenili skóre.

Skorý gól hostí

Košičania sa dostali do vedenia už po pár sekundách v druhej tretine. Suja našiel pred bránkou úplne voľného Pulliho, ktorý poslal puk do poloprázdnej mikulášskej bránky. V 30. minúte sa do dobrej šance dostali Liptáci. Po Langhammerovej prihrávke sa pred Habalom ocitol Števuliak, no tesne minul košickú bránku.

Dráma sa nekonala

Nástup do tretej tretiny priniesol divákom opäť presné zásahy. Liptákom síce dal nádej M. Sukeľ, no o pár sekúnd sa skóre opäť zmenilo po góle Nagya. Domácich mohol dostať naspäť do zápasu Paukovček, lenže tesne minul. V 52. minúte si hostia poistili svoje vedenie, keď sa druhýkrát v stretnutí presadil Nagy. V 57. minúte mohol ešte upraviť skóre Moravčík, ale Habala bol pri jeho strele pozorný.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

  • Góly: 6. R. Rapáč (Huna, Paukovček), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi) – 10. Kafka (Hovorka, Šedivý), 22. Pulli (Suja, Spilar), 43. Nagy (Pacan, Kessel), 52. Nagy.

Odporúčame