Tomáš Batiz Hokej Šport

Liptáci nestačili ani na Nitru: Pripísali si už desiatu prehru v rade

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj v zápase proti Nitre. Paukovčekovci zverenci si pripísali už desiatu prehru v rade.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci nestačili ani na Nitru: Pripísali si už desiatu prehru v rade
9

Prvá časť bola z oboch strán opatrná. Domáci mali dobrú možnosť otvoriť skóre už po necelej minúte, no v presilovke o jedného hráča sa do vážnej šance nedostali. V 8. minúte sa odhodlal k tvrdej strele od modrej Nádašdi, no jeho pokus aj menšími problémy dokázal Lawson zneškodniť. Skóre mohol otvoriť na opačnej strane Krištof, ktorý ani na trikrát neprekonal Košarišťana. Posledná päťminútovka prvého dejstva sa dohrala v pokojnom tempe. Oba tímy nič neriskovali, zakončenia domáceho Laca, na druhej strane Krištofa bezgólový stav nezmenili.

Pár sekúnd od začiatku druhej tretiny si presilovku zahrali aj hostia. Počas nej si „Corgoni“ síce vypracovali zo dve dobré príležitosti, no skóre otvorili krátko po skončení početnej výhody. V 23. minúte našla Krištofova prihrávka medzi kruhmi osamoteného Pauloviča, ktorý presnou strelou do horného rohu nedal šancu mikulášskemu brankárovi. Liptáci sa snažili zápas vyrovnať, no ich hra smerom dopredu bola poriadne utrápená, čo iba podčiarkli druhým gólom hostia. V 28. minúte našiel Paulovič pred bránou Macíka, ktorý ešte z prvej strely neuspel, no následnou dorážkou nedal šancu Košarišťanovi. V 32. minúte mohol navýšiť vedenie svojho tímu Pupák, lenže Košarišťan vytlačil lapačkou puk do žrde. Pred druhou sirénou mohol znížiť M. Sukeľ, ale v nájazde neprekonal dobre chytajúceho Lawsona.

Rysujúca sa desiata prehra v rade zväzovala korčule zverencom Pavla Paukovčeka aj v tretej tretine. Liptáci síce prehrávali o dva góly, lenže do útoku sa dostávali iba sporadicky. Nitra si skúsene kontrolovala náskok umnou hrou v obrannom pásme súpera. Domáci pohrozili až v 51. minúte. Huna našiel na modrej Tabačeka, ktorého tvrdú strelu z prvej zlikvidoval Lawson. Zápas ožil v poslednej päťminútovke. Najskôr vzruch pred Košarišťanom spôsobil tutovkou Macík, no na 3:0 zvýšil až o tridsať sekúnd Slovák, ktorého gól po telefonickej vsuvke musel potvrdiť až videorozhodca. Čestný zásah Liptovského Mikuláša prišiel necelé tri minúty pred záverečnou sirénou. B. Rapáč to zobral na seba a peknou individuálnou akciou vymietol pravý roh nitrianskej brány.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

• Góly: 58. B. Rapáč (Suchý)- 23. Paulovič (Krištof, Macík), 28. Macík (Paulovič, Rais), 57. Slovák (Ordzovenský).
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Moravčík, Tabaček, Mezovský, Nádašdi – Števuliak, Langhammer, Huna – R. Rapáč, Uhrík, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Vybíral
  • Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi – Mir. Pupák, Ondrušek, Fominych