Liptáci nevyhrali ani so Žilinou: Play off sa čoraz viac vzďaluje

Hokejisti Liptovského Mikuláša privítali na domácom ľade súpera zo Žiliny. Liptáci mali zápas síce dobre rozohratý, ale záver tretej tretiny opäť nezvládli.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Liptáci nevyhrali ani so Žilinou: Play off sa čoraz viac vzďaluje
Foto: Tomáš Batiz

Už v 3. minúte sa dobrým streleckým pokusom prezentoval Vybiral, ale ten mieril len tesne vedľa brány Tomeka. Domáci sa do vedenia dostali až v 7. minúte, v ktorej Nádašdi po prihrávke od Stümpela mieril presne. Prvý vážny strelecký pokus na opačnej strane prišiel na konci 9. minúty – Švihálekovu strelu, ale zlikvidoval brankár Durný. Liptáci si vedenie mohli poistiť v závere prvej tretiny, ale Stümpel v úniku brankára Tomeka neprekonal.

Gólová prestrelka

Diváci v Liptovskom Mikuláši boli v úvodných sekundách tretej tretiny svedkami až troch rýchlich gólov. Najskôr po šestnástich sekundách vyrovnal na 1:1 Hruška, o chvíľu poslal domácich opäť do jednogólového vedenia strelou od modrej Mezovský. Žilinskí vlci sa do súpera, ale opäť veľmi rýchlo “zahryzli” a vyrovnali, keď gól Konečného vyhnal Durného z brány. V 23. minúte podpísal efektivitu domácich obrancov Stehlík, ktorý spomedzi kruhov nedal šancu žilinskému brankárovi. Hostia dlho neťahali za kratší koniec a v 36. minúte, po tom čo sa v 36. minúte podarilo vyrovnať Stupkovi. Žilinčania sa po prvýkrát v zápase dostali do vedenia až v závere druhej tretiny, keď Konečný presnou strelou k pravej tyči nedal šancu Nagymu v mikulášskej brá­ne.

Opäť nezvládnutý záver

V úvode tretej tretiny bolo na oboch stranách veľa nepresností. V 47. minúte pohrozil strelou Hovorka, ale Nagyho lapačka bola na mieste. V 49. minúte sa domácim skoro podarilo vyrovnať, keď vo vlastnom oslabení unikol obrane Uram, ale Tomek v žilinskej bráne potvrdil svoje kvality. V 52. minúte sa Liptáci dočkali – Nádašdi si tvrdou strelou od modrej pripísal druhý gól v zápase. Už keď to vyzeralo, že body v Liptovskom Mikuláši sa budú deliť, prišiel žilinský úder v podobe Juríka, ktorý aj s dávkou šťastia zaistil pre svoj tím plný bodový zisk.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 4:5 (1:0, 2:4, 1:1)

  • Góly a asistencie: 7. Nádašdi (Stümpel, Kriška), 21. Mezovský (Kriška, M. Sukeľ), 23. Stehlík (Laco, Vybíral), 52. Nádašdi (Kriška, Uram) – 21. Hruška (Húževka, Hovorka), 22. Konečný (Holovič), 36. Stupka (Konečný, Holovič), 40. Konečný (Brejčák, Stupka), 55. Jurík
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný – Bagin, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Burzala, Šiška, Kadlubiak, Moravčík – Vybíral, Stümpel, Laco – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – Lištiak, Ro. Huna, Ri. Huna
Zdroj: Dnes24/TASR

Odporúčame