Liptáci prehrali štvrtý zápas v rade: Na Spiši podľahli Zvolenu

Hokejisti Liptovského Mikuláša, v rámci 35. kola Tipsport ligy, podľahli v Spišskej Novej Vsi hokejistom Zvolena.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci prehrali štvrtý zápas v rade: Na Spiši podľahli Zvolenu

Zvolen mohol otvoriť skóre už v 1. minúte, ale Obdržálek zblízka prestrelil bránku. Liptáci odpovedali šancou Lištiaka, ale ujal sa až nájazd Števuliaka, ktorý dokázal skórovať napriek nedovolenému atakovaniu zo strany Pöyhönena. Domáci mali v úvodnej tretine miernu streleckú prevahu, ich náskok mohli zvýšiť Uhrík a Vybiral, ale pred Skapskim neuspeli.

Zvolenu famózne vyšiel vstup do druhej tretiny, keď vďaka presným zásahom Kytnára a Mitchella otočil skóre. V 29. minúte Kytnár pekne prenechal puk Handlovskému, ktorý vypálil nad bránku. V 38. minúte sa však po prihrávke Špirka nemýlil a v presilovke potrestal vylúčenie domáceho Žiaka. O necelú minútu mohol Handlovský pridať štvrtý gól rozbehnutých hostí, ale trafil len bočnú sieťku.

Úsilie Liptákov spraviť niečo s výsledkom dostalo ďalšiu ranu už v 50. sekunde záverečnej časti hry, keď Zuzin z otočky prestrelil Hollého – 1:4. Liptákom na zdramatizovanie nepomohli ani tri presilovky a pripísali si štvrtú prehru v sérii.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

• Góly: 14. Števuliak – 23. Kytnár (Handlovský), 25. Mitchell (Kelemen), 38. Handlovský (Špirko), 41. Zuzin (Obdržálek, Fraser).
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Fereta, Mezovský, Nádašdi, Bača, Nemec, Suchý, Košecký, Števuliak – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Uram, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Piatka, Lištiak – Žiak, Uhrík, Vybiral
  • HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Fraser, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Pöyhönen, Roman – Šišovský, Špirko, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, Zuzin – Mich. Chovan, Kytnár, Handlovský – Andrisík, Holovič, S. Petráš – Marcinek