Tomáš Batiz Hokej

Liptáci prehrali vo Zvolene: Tréner Tomko zhodnotil zápas

Hráči Liptovského Mikuláša nedokázali využiť vedenie 3:0 a napokon na ľade Zvolena prehrali. Mikulášania nastúpili iba s desiatimi útočníkmi.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci prehrali vo Zvolene: Tréner Tomko zhodnotil zápas

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 23. kole Tipsport Ligy nad Liptovským Mikulášom 6:4, hoci po prvej tretine prehrávali 0:3. Víťazný gól strelil v 57. minúte Miloš Kelemen.

„Prišli sme v oklieštenej zostave, podali sme bojovný výkon, no sily nám už v poslednej tretine chýbali,“ povedal po zápase Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša.

Anton Tomko, tréner L. Mikuláša: "Zápas sme si dobre rozohrali. Viedli sme v prvej tretine 3:0, mali sme k tomu ešte aj jednu nastrelenú žŕdku. V druhej tretine sa obraz hry mierne zmenil. Dostali sme príliš rýchlo gól po našej chybe v obrannom pásme, čím sme dodali Zvolenu trošku psychickej sily. Domáci išli následne do kontaktu druhým gólom na 2:3, ale my sme hneď vzápätí odpovedali štvrtým gólom.

Ak by sme využili ďalšie tri šance, zápas by sa inak vyvíjal. Nepremenili sme ich a Zvolen v tretej tretine urobil všetko pre to, aby výsledok zvrátil. Zatlačil nás do pásma, my sme sa bránili. Zranili sa nám však ďalší dvaja hráči a to sme pricestovali na tento zápas iba s tromi kompletnými päťkami. Škoda piateho inkasovaného gólu, bol z kategórie smolných. Pri našej hre bez brankára sme inkasovali šiesty gól.