Liptáci prelomili strelecké trápenie: Detve naložili päť kúskov

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú za sebou ďalší úspešný zápas z vonkajšieho prostredia. Tentokrát uspeli na ľade Detvy.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci prelomili strelecké trápenie: Detve naložili päť kúskov

Tréner Paukovček, ako avizoval, pozmenil prvú formáciu, v ktorej dostali prednosť obrancovia Mezovský s Nádašdim. Po zahrievajúcej pätnásťminútovke sa dostal do šance Rapáč, no jeho pokus skončil tesne nad. A hoci to už vyzeralo, že do šantí sa pôjde za bezgólového stavu prišiel prienik Langhammera, po ktorom sa Liptáci ujali vedenia.

Skvelý vstup do druhej tretiny

Už v 24. minúte poistil vedenie hostí Matúš Sukeľ, pre ktorého to bol prvý gól v tejto sezóne. A hoci si zverenci Pavla Paukovčeka vypracovali v druhom dejstve množstvo ďalších šancí, tretí gól prišiel až v 45. minúte, po tom čo presná streĺa Jakuba Sukeľa prekonala Nagyho. V 53. minúte zaváhal pred domácim brankárom Kriška s Rapáčom, no po chvíli presne mieril obranca Kurali.

Gôlový záver

Košarišťana delilo od čistého konta iba 113 sekúnd, keďže symbolický gól zaznamenal Fekiač. Liptáci na presný zásah Detvy ešte stihli odpovedať. Po dvadsiatich siedmich uzavrel na konečných 5:1 Piatka.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Orin Detva 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

• Góly a asistencie: 59. Fekiač (Gašpar) – 19. Langhammer (Pacalaj), 24. M. (Devečka, Spilar), 45. Sukeľ (Števuliak), 57. Kurali (Paukovček), 59. Piatka (Devečka, Kabáč)

• MHk 32 Liptovský Mikuláš: Koša­rišťan (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, Suchý, Kurali, Pacalaj, Tabaček, Bača, Devečka – Uram, Sukeľ M., Spilar – Kriška, Paukovček, Rapáč – Sukeľ J. , Langhammer, Števuliak – Kabáč, Piatka, Laco