Liptáci s ďalším víťazstvom: Na Spiši zdolali Trenčín

Hokejisti Liptovského Mikuláša si v rámci 36. kola Tipsport ligy poradili s Trenčínom.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci s ďalším víťazstvom: Na Spiši zdolali Trenčín

Prvá tretina veľa šancí nepriniesla. Domáci sa snažili ukončiť trojzápasovú šnúru bez víťazstva, ale hosťujúci brankár Valent svoj tím podržal. Liptáci sa dočkali až v 26. minúte, keď Nechaj z uhla prekvapil Valenta. Domáci ešte do prestávky zdvojnásobili skóre zásluhou zásahu Lištiaka v 37. minúte. Hosťom sa v záverečnom dejstve podarilo zdramatizovať duel. V 52. minúte skóroval Martin Rýgl, ale posledné slovo patrilo domácim. Päťdesiat sekúnd pred záverečným klaksónom uzavrel na 3:1 Róbert Huna. Liptovský Mikuláš si v decembri pripísal všetky tri body iba po druhý raz, Trenčín zakopol po dvoch víťazstvách za sebou.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Trenčín 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

• Góly: 26. Nechaj (Žiak), 37. Lištiak (Piatka, Lenďák), 60. Rób. Huna – 52. Rýgl (Mikula, Gula)
  • HK32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Kurali, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Fereta – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Števuliak, Uhrík, Oško – J.Sukeľ, Piatka, Lištiak – Žiak, Tamáši, Nechaj
  • Dukla Trenčín: Valent – Bokroš, Krejči, Rýgl, Holenda, J.Gula, Luža, Husár, Luhový – Radivojevič, Sojčík, Hecl – T. Varga, Švec, Bartovič – D.Hudec, Dlouhý, Mikula – Špankovič, Pardavý, Jakubec