Liptáci s ďalšou prehrou: Doma nestačili na Slovan

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v piatkovom dueli 39. kola Tipsport Ligy na ľade posledného tímu tabuľky MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2. Tri asistencie si v drese hostí pripísal Jindřich Abdul.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci s ďalšou prehrou: Doma nestačili na Slovan
Zdroj: Tomáš Batiz

Slovan mal hneď v úvode výhodu presilovky, ale bez efektu. Hostia mali viac z hry, no Sukeľ v 6. minúte takmer dostal puk za Habala. Vzápätí nevyužili početnú výhodu ani domáci a skóre sa nemenilo ani po individuálnej akcii Basarabu, ktorý v 15. minúte nepresne zakončil. Habal na druhej strane zakročil proti strele Krišku a prvú tretineu napokon vyhral Slovan – v 19. minúte Sersen nahodil puk od modrej a ten skončil za chrbtom Zalivina.

Rozhodujúci náskok získal Slovan v druhej časti hry. Najskôr Zigo v 28. minúte blafákom prekonal brankára domácich a hoci potom Petran od modrej znížil na 1:2, ďalšie momenty patrili „belasým“. Už o minútu neskôr Bondra strelou ponad rameno Zalivina zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov a pred druhou prestávkou ešte Puliš dorazil puk do siete na 4:1 pre hostí.

V tretej časti zakončil v 47. minúte peknú kombináciu domácich úspešne Kriška a znížil na 2:4, no Slovan opäť bleskovo odpovedal. Strelecky sa premiérovo v novom drese presadil Kanaďan Basaraba a svojmu tímu vrátil trojgólový náskok. Favorit si v závere už náskok postrážil.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

• Góly: 34. Petran (Roman, Ru. Huna), 47. Kriška (Piatka, Sukeľ) – 19. Sersen (Abdul, Bačík), 28. Zigo (Abdul, Puliš), 35. Bondra (Šedivý, Meszároš), 40. Puliš (Abdul, Bačik), 48. Basaraba (Bondra, Meszároš).