Liptáci si pripísali ďalšiu prehru: Tentokrát podľahli nováčikovi z Budapešti

Hokejisti Liptovského Mikuláša prišli o cenné body v zápase 38. kola Tipsport ligy, keď na Spiši prehrali s Budapešťou.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci si pripísali ďalšiu prehru: Tentokrát podľahli nováčikovi z Budapešti

Prvá tretina vyšla lepšie hráčom MAC Budapešť, ktorí sa v 14. minúte ujali vedenia zásluhou Terbócsa. Liptáci sa trápili, akcie im nevychádzali. Od ďalších inkasovaných gólov ich zachránil pozorný Kislicyn.

V druhej časti Mikulášania herne pridali a v polovici stretnutia sa dočkali vyrovnania. Bača švihol vystrelil a aj zásluhou cloniaceho Krišku puk skončil za chrbátom Rajnu. V 38. min mohol prinavrátiť maďarskému tímu vedenie Langkow, zblízka však nepretlačil puk za Kislicyna.

Rozhodnutie priniesolo dramatické tretie dejstvo. V 46. minúte poslal L. Mikuláš prvýkrát do vedenia Sukeľ, ktorý z otočky spoza protihráča zaskočil Rajnu, tomu puk prekĺzol pomedzi betóny. Zápas sa zlomil v 51. minúte. Najprv na strane Liptákov neuspel v šanci Uram, bol z toho súperov protiútok, ktorý sa skončil vyrovnávajúcim gólom Terbócsa – 2:2. O päť minút neskôr naklonil misky váh na stranu MAC Langkow, ktorý zakončil presne ponad Kislicynovu vyrážačku. Liptáci to v závere skúšali v power play bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MAC Budapešť 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

• Góly: 30. Bača (Uhrík), 46. J. Sukeľ (Čenka, Števuliak) – 14. Terbócs (K. Nagy, Langkow), 51. Terbócs (Orban, Langkow), 56. Langkow (Vokla). Rozhodovali: Orolín, Snášel – Gajan, Stanzel, vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Orbán (MAC) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, 135 divákov.
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Fereta, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Čenka – Kriška, Róbert Huna, Richard Huna – Varga, Tamáši, Uram – Števuliak, Piatka, J. Sukeľ – Nechaj, Uhrík, Vybíral
  • MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Garát, Vokla, Burt, Fejes – Orbán, Langkow, Terbócs – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, K. Nagy, Szabad – Odnoga, Majoross, Szigeti