Tomáš Batiz Futbal

Liptáci v Slovnaft Cupe končia: V Nitre rozhodol gól v samotnom závere

Futbalisti Liptovského Mikuláša končia v Sloveneskom pohári. Stopku im vystavili hráči Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci v Slovnaft Cupe končia: V Nitre rozhodol gól v samotnom závere

Liptáci mali skvelý úvod, keď v 20. minúte vyhrávali zásluhou Bartoša. Domácim sa ale po pár minútach podarilo vyrovnať. Rozhodca Gemzický nariadil pokutový kop, ktorý Ristovski následne premenil.

O všetkom napokon rozhodol druhý polčas. Gatarič v 63. minúte poslal Nitru prvýkrát v stretnutí do vedenia. Pod Zoborom sa hral vyrovnaný futbal. Hráči Liptovského Mikuláša si ale postupne vypracovali lepšie príležitosti a napokon sa im aj podarilo vyrovnať, keď na 2:2 upravil v 77. minúte Kotora. Hostia dohrávali stretnutie v oslabení, keď v 82. minúte videl červenú kartu Čery. Výhodu o jedného hráča Nitrania využili, keď v samotnom závere rozhodol o postupe zverencov trénera Geriho Ristkovsi.

Nitra sa tak teší z postupu medzi najlepšiu osmičku. Pre Liptákov sa púť Slovenským pohárom končí v osemfinále.

FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 (1:1)

• Góly: 29. a 86 Ristovski (prvý z 11 m), 63. Gatarič – 20. Bartoš, 77. Kotora, ČK: 82. Čery (L. Mikuláš), rozhodoval: Gemzický, 237 divákov.