Tomáš Batiz Hokej

Liptáci viedli nad Nitrou o dva góly, no napokon sa z víťazstva netešili

Hokejisti Liptovského Mikuláša nastúpili na 18. kolo Tipsport ligy proti Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci viedli nad Nitrou o dva góly, no napokon sa z víťazstva netešili

Lepšie začali hostia, Lantoši ale šancu nevyužil, rovnako ako o pár minút Slovák. A tak gólovo udreli na ZŠ v Spišskej Novej Vsi Liptáci, keď v 10. minúte z ničoho nič pri prieniku do útočnej tretiny nahodeným bekhendom vystrelil Bača a otvoril skóre. O tri minúty už bolo 2:0, keď sa do brejku dral Róbert Huna, priťukol lepšie nakorčuľovanému bratovi Róbertovi a ten rutinérsky prestrelil Šimbocha.

V druhej tretine sa presadil iba Nitran Scheidl, ktorý dostal medzi kruhy spätnú prihrávku od Lantošiho a jeho zakončenie znamenalo kontaktný gól. V závere tretiny sa dosť vylučovalo, gól už ale nepadol.

V 42. minúte sa po chybe obrany hostí dostal do samostatného úniku Tamáši, ale v zakončení zlyhal. V záverečnej desaťminútovke Nitra stupňovala tlak v snahe otočiť nepriaznivé skóre a podarilo sa jej vyrovnať v 55. minúte po bekhendovom zásahu Kerbashiana. Súboj dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve Nitry po 48 sekundách Buček.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

• Góly: 10. Bača (Uram), 13. Rich. Huna (Rób. Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. Buček (Bortňák). Rozhodovali: Korba, Soós – Jobbágy, Soltész, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 180 divákov.
  • Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, Suchý, Nemec – Heikkilä, Oško, Uram – Rób. Huna, Rich. Huna, Kriška – Lištiak, Uhrík, Žiak – Tamáši, Piatka, Števuliak
  • Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík