Liptáci zakončili rok prehrou: Mikulášania nestačili na trápiacu sa Detvu

Hokejisti Detvy zvíťazili v pondelkovom stretnutí 36. kola Tipsport Ligy na vlastnom ľade nad Liptovským Mikulášom. Domáci ukončili trojzápasovú šnúru prehier.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci zakončili rok prehrou: Mikulášania nestačili na trápiacu sa Detvu
Zdroj: Tomáš Batiz

Už po 80 sekundách zápasu dostali hostia výhodu presilovej hry po vylúčení Goliana a využili ju expresne. Po 24 sekundách sa presadil Tamáši. Liptáci sa však z vedenia dlho netešili, keď už o tri minúty neskôr vyrovnal V. Fekiač. Detva ešte v prvom dejstve mohla otočiť, ale pred Romančíkovou bránkou neuspeli Valent ani Török. Nedostatok efektivity tak potrestali Liptáci, v 17. minúte z modrej čiary trafil presne Roman.

V úvode druhej časti hry sa však opäť tešili domáci, Gachulinec nahodil od modrej čiary, jeho pokus šikovne tečoval Török – 2:2. Liptovský Mikuláš mal vzápätí skvelú príležitosť, keď sa v krátkom slede ocitli na trestnej lavici Sýkora a Andersons, presilovku o dvoch hráčov však nevyužili. V závere druhej tretiny sa blysli brankári, najprv Romančík pri Čachovej strele, potom Petrík pri nájazde Sukeľa.

V záverečnej dvadsaťminútovke si ani jeden tím nevpracoval väčšiu šancu. Napokon však domáci získali všetky body, keď v 51. minúte strelil rozhodujúci gól zápasu Král.

HC 07 WPC Koliba Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

• Góly: 5. V. Fekiač (Lalík, Ľupták), 24. Török (Gachulinec), 51. Král (Ščurko, Jendroľ) – 2. Tamáši (Roman, Romančík), 17. Roman (Uhrík, Nechaj). Rozhodovali: Korba, Adamec – Smrek, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 483 divákov.
  • Detva: Petrík – Andersons, Chovan, Jendroľ, Golian, Lalík, Gachulinec – J. Sýkora, Čacho, Šišovský – Král, Podešva, Ščurko – Török, Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka
  • Liptovský Mikuláš: Romančík – Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Mezovský, Roman, Smutný – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Oško, Tamáši, Vybiral – Ri. Huna, Ró. Huna, Surový – Nechaj, Uhrík, Lištiak – Haluška