Liptáci zostávajú na poslednom mieste: Od Detvy dostali šestku

Hokejisti Detvy zvíťazili v zápase 9. kola Tipsport ligy nad Liptovským Mikulášom. Liptáci tak aj naďalej sú poslední.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci zostávajú na poslednom mieste: Od Detvy dostali šestku
Zdroj: Tomáš Batiz

Oba tímy sa nachádzajú pri dne tabuľky, no zároveň vstúpili do duelu s vedomím úspechu v predchádzajúcom zápase. Liptáci mali za sebou víťazné podtatranské derby s Popradom, Detva dokonca zvíťazila trikrát v sérii.

Góly začali padať až v druhej tretine, 47 sekúnd po prvej prestávke otvoril skóre Surový. Ešte do polovice zápasu dokázal vyrovnať Kriška, no Maroš Surový v 37. min opäť prevážil misky váh na stranu Detvy, keď jeho ľahká strela prekvapila brankára Zalivina.

Podpoľancom opäť vyšiel úvod tretiny, minútu a 33 sekúnd po začiatku tretej časti zvýšil na 4:2 Čacho. V 46. min doklepol v presilovke puk do bránky zblízka Sukeľ a vykresal ešte nádej pre hostí.

Lenže Liptáci záver duelu nezvládli, inkasovali ešte trikrát a po šiestom góle v 55. min, ktorý dal Valent, odišiel ruský brankár na striedačku a nahradil ho 19-ročný Matej Bátory. Detva získala v uplynulých štyroch zápasoch 11 bodov.

HC 07 WPC Koliba Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)