Liptákom dvojnásobné vedenie nestačilo: Trenčania rozhodli v závere

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v 14. kole Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2. Víťazný gól strelil v 55. minúte Lukáš Paukovček.

Ilustračný obrázok k článku Liptákom dvojnásobné vedenie nestačilo: Trenčania rozhodli v závere
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, no spokojnejší po nej boli Liptáci, ktorí využili obe presilovky. V 6. minúte Urban zblízka zakončil spoluprácu s Hovorkom a Kriškom – 0:1. O dve minúty však práve autor gólu hostí spravil chybu a pohotový Krajč zblízka prekonal Vošvrdu – 1:1. V 13. minúte však Urban odčinil svoje zaváhanie, keď opäť v presilovke prekonal Valenta – 1:2.

Druhá tretina priniesla prevahu domácich „vojakov“. Valach ani Tybor ešte sľubné príležitosti nevyužili, ale v 30. minúte 16-ročný útočník Honzek spomedzi kruhov prekonal Valenta – 2:2. Prostredná časť priniesla viacero vylúčení, ale skóre sa už nezmenilo.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Dôležitý moment priniesla 43. minúta, v ktorej sa Trenčania ubránili oslabeniu aj napriek viacerým nebezpečným šanciam Liptákov. Šance domáceho Tybora či teč Urbana nezmenili skóre.

Stalo sa tak v 55. minúte, keď po prihrávke Valacha presne namieril Paukovček – 3:2.

Hostia sa v závere pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi korčuliarmi, ale skóre sa nezmenilo ani po strele Berishu, ktorý trafil žŕdku prázdnej bránky hostí.

Športové správy

Sumár

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Krajč, 30. Honzek (Minárik, Valach), 55. Paukovček (Valach) – 6. Urban (Hovorka, Kriška), 13. Urban (Kriška, Obdržálek). Rozhodovali: D. Konc st., Kalina – Šoltés, Janiga, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1370 divákov.

HK Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, Nátny, Starosta, Urban, E. Švec, Martiška – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Berisha – Krajč, Rehuš, Beták – Krajčovič
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, S. Droppa, Ilenčík, Mezovský, Kurali, Nemec, Krempaský – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Petráš, Jurík – Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, Walega, Čuvilov – Dunčko

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.