Liptákom nestačil ani skvelý úvod: V závere mali radosť Trenčania

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 a pripísali si tretí triumf za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Liptákom nestačil ani skvelý úvod: V závere mali radosť Trenčania
10
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Domáci mali výborný vstup do zápasu a už po štrnástich sekundách sa ujali vedenia. Nemec nahodil puk na bránku, kde ho šikovne tečoval Rud. Huna. Okuliar predviedol vo 4. minúte samostatnú akciu, ale trafil len Kaarlehta. V 7. minúte bol ešte bližšie ku gólu, no tentoraz namieril do žrde. Na druhej strane sa dostal do šance Toma, Valent pohotovo zasiahol betónom. Trenčianska presilovka od 15. minúty veľké šance nepriniesla a tak patril záver domácim. V 18. minúte sa Portokalis šikovne natlačil cez obrancu pred Valenta a puk zdvihol nad jeho ľavé rameno – 2:0.

Druhá tretina

Dukla odštartovala druhú časť početnou výhodou, už po minúte o ňu prišla, ale pri hre 4 na 4 dokázala streliť kontaktný gól. Kaarlehto neudržal Rehušovu delovku, k puku sa dostal Kettunen a zastrčil ho za brankárov chrbát. Trenčania vyrovnali v 25. minúte po chybe Robertsona, ktorý sa šmykol vo vlastnom pásme, stratil puk, ktorý Okuliar posunul Rehušovi a ten spomedzi kruhov prestrelil Kaarlehta.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Dukla dokonala obrat v 33. minúte vďaka presilovkovému gólu Bezúcha, no z vedenia sa tešila ani nie dve minúty. Rud. Huna ako prvý dokorčuľoval puk za bránkou, hneď ho poslal späť pred Valenta a Lištiak ho doklepol do siete – 3:3.

Hostia predsa len išli do druhej prestávky s náskokom, keď sa v 38. minúte po veľkej chybe Kaarlehta presadil Kettunen v oslabení – 3:4.

Tretia tretina

V tretej tretine naskočil do domácej bránky Kozel a v 45. minúte zachránil svojich spoluhráčov, keď zlikvidoval niekoľko dorážok za sebou. Liptákom sa nedarilo dostať do tlaku a vytvoriť si vyložené šance a nevyšlo im to ani počas presilovky. Trenčín mohol definitívne rozhodnúť v 55. minúte, keď sa už zdalo, že puk z hokejky Reddicka doputuje do siete, no Robertson ho vyhodil ešte pred bránkovou čiarou.

Domácim skomplikoval v závere situáciu zbytočným faulom Tullio, ktorý dostal 5+DKZ. Liptáci si síce ešte zahrali bez brankára piati proti štyrom, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Výborným zákrokom pri tutovke Rud. Hunu sa o to postaral Valent.

Sumár

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Góly: 1. Rud. Huna (Nemec, Robertson), 18. Portokalis (Tullio, Mezovský), 35. Lištiak (Rud. Huna, Robertson) – 22. Kettunen (Rehuš, E. Švec), 25. Rehuš (Okuliar), 33. Bezúch (Paukovček, Ackered), 38. Kettunen. Rozhodovali: Snášel, Orolin – Janiga, Bogdaň, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Petran 10 min za nešportové správanie, Tullio 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za hrubosť – Lemcke 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov
Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (41. Kozel) – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška
Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík – Haščák

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.