Liptov Ride aj tento rok: V Mikuláši spoja všetky obľúbené športy do jedného preteku

Druhá aprílová sobota bude na Liptove patriť športovej bojovnosti nadšencov a tunajšej prírode, vďaka ktorej je možné zomknúť zimu a leto v jedno. Ženy a muži budú súťažiť v behu, cyklistike, skialpinizme, freeride lyžovaní a snowboardovaní aj na divokej vode.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Liptov Ride aj tento rok: V Mikuláši spoja všetky obľúbené športy do jedného preteku
Zdroj: Liptov Ride

Len sedem dní stačilo na naplnenie kapacity 60 tímov na druhý ročník štafetových pretekov Liptov Ride, ktoré sa uskutočnia 8. apríla 2017 na Liptove. Stále sa však môžu hlásiť jednotlivci motivovaní obuť si tenisky i lyžiarky a sadnúť na bicykel i do kajaku v jeden deň.

„Preteky začínajú hromadným štartom bežcov v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, cez Ploštín, Demänovskú dolinu až k nástupnej stanici lanovky Lúčky-Vyhliadka v lyžiarskom stredisku Jasná, kde bežci po 14 kilometroch odovzdajú štafetu skialpinistom. Tí vyšliapu päťkilometrovú trasu pod Chopok a štafetu odovzdajú ďalej freeriderom, ktorí zídu jedným zo žľabov do Lukovej doliny, voľným terénom na zjazdovku Turistická až k odovzdaniu štafety na Lúčkach. Tam už budú čakať cyklisti, ktorí štafetu odvezú z Jasnej cez Iľanovo a Závažnú Porubu späť do mesta a odovzdajú ju kajakárom na areáli vodného slalomu. Posledná etapa kajak-cross začína krátkym šprintom k tichej vode a pokračuje divokou vodou až do cieľa," popisuje preteky jedna z organizátoriek Zuzana Homolová.

„Liptov je vo svojej podstate dokonalý, lebo kombinuje hory a vodu, tradície s modernou a vďaka Liptov Ride aj mesto a tunajšiu prírodu. Podujatie len potvrdzuje komplexnosť a pestrosť ponuky nášho regiónu," povedal primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč.

Stále je aktívna registrácia jednotlivcov na podujatie, ktorá sa uzavrie v posledný marcový deň. Jednotlivcov bude v priebehu pretekov sprevádzať pomocník, ktorý zabezpečí prevoz lyží, bicykla, ruksaku a ostatnej výbavy pretekára.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame