Slávka Kellová Futbal

Liptovský Mikuláš doma prehral

Po 21. kole 1. fotbalovej ligy zdolal tím futbalistov u Trenčína domácich Liptákov o jeden gól. Skóre MFK Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 2:3.

V prvom polčase boli sily na ihrisku vyrovnané, útoky sa striedali na oboch stranách. Domáce mužstvo úspešne narúšalo rýchle kombinácie súpera už v strede ihriska a po získaných loptách malo niekoľko šancí, ktoré však nedokázalo využiť. Výbornú šancu mal v pokutovom území domáci hráč Tomko, ale v poslednom momente mu ju zmaril obranca z Trenčína. Hostia neustále zvyšovali tlak, ich stredový rad, tvorený kvalitnými hráčmi získaval prevahu, až sa im do konca polčasu podarilo po hrubých chybách domácej obrany dvakrát gólovo presadiť. Prvý gól vsietil Depetris po neprehľadnej situácii v mikulášskom pokutovom území, keď ostal sám pred brankárom. Na konci polčasu ten istý hráč využil nepochopiteľné zaváhanie obrany, keď na bránu Rakovana bez atakovania obrancami útočili až traja hráči hostí a pohodlne vsietil na 2:0. V druhom polčase sa zlepšila hra domácej zálohy a mužstvo zvýšenou snahou vystupňovalo tlak na súperovu bránku. V 55. min odrazenú loptu od brvna poslal do siete Latiak – 1:2. V 58. minúte hlavný rozhodca neodpískal jasnú ruku obrancu hostí v pokutovom území, čo mohlo vývoj stretnutia zvrátiť, pretože hostia boli dlhú dobu pod vysokým tlakom. Rozhodujúci moment stretnutia však prišiel v 64. minúte, keď po nepresnej prihrávke Šlosára sa hostia dostali do nebezpečnej blízkosti bránky a Pekár pri obrannom zákroku fauloval v pokutovom území Báeza. Brankár Rakovan pokutový kop vyrazil, ale Depetris dokázal vyrazenú loptu poslať do siete, čím zavŕšil svoj hetrik. Domáci aj potom pokračovali v nápore a do konca dokázali skorigovať na konečných 2:3 druhým gólom Latiaka. Veľká smola však pokračovala ďalej, keď sa po nešťastnom zákroku vážne zranil Tomko a musel opustiť ihrisko. Do konca preukázali domáci hráči veľké úsilie na vyrovnanie, ale súper aj so šťastím odolal a po konečnom hvizde rozhodcu mali jeho hráči i funkcionári veľkú radosť z víťazstva. Mikulášania v tomto stretnutí podali dobrý a snaživý výkon a minimálne bod by si za predvedený výkon zaslúžili. Škoda fatálnych chýb, ktorých sa dopustili niektorí jednotlivci.