Hokej

Liptovský Mikuláš opäť nemohol hrať a je krok od vylúčenia z extraligy!

Nad hokejovým klubom z Liptovského Mikuláša sa sťahujú mračná. Hoci prišiel na zápas do Košíc, hrať sa nemohlo!

Ilustračný obrázok k článku Liptovský Mikuláš opäť nemohol hrať a je krok od vylúčenia z extraligy!
Zdroj: Rastislav Búgel

Nedeľný zápas 13. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš sa neuskutočnil. Hráči Liptovského Mikuláša síce pricestovali do Košíc na vlastné náklady, boli prítomní aj na predzápasovom rozkorčuľovaní a nastúpili na ľad k stretnutiu, no duel sa nemohol odohrať, lebo hostia prišli bez svojho realizačného tímu.

Absencia realizačného tímu bola prekážkou pre riadne vyplnenie predzápasového zápisu. „Pre neprítomnosť zodpovedných osôb z tímu hostí nebol tento zápis riadne vyplnený. Na štadióne nebol prítomný zodpovedný človek, ktorý má právomoc riešiť tieto veci. Zo strany Liptovského Mikuláša sú v informačnom systéme uvedené mená Ladislava Pidu a Milana Čankyho, ktorí môžu podpisovať zápis,“ uviedol jeden z dvojice hlavných rozhodcov duelu Tomáš Orolin.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejisti Liptovského Mikuláša neodohrali už zápas 12. kola na ľade Detvy, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou skontumovaný v prospech domáceho tímu. Dá sa očakávať, že kontumáciou sa skončí aj neodohraný zápas v Košiciach.

Prípadná tretia kontumácia by znamenala vylúčenie klubu zo súťaže.

„Ťažko sa mi hľadajú slová na túto situáciu. Nielen ja, ale všetci chalani z kabíny sme z toho unavení. Pre mňa je to na sklonku kariéry zase niečo nové. Momentálne to nie je o nás hráčoch, ale o ľuďoch, ktorí si to majú vyriešiť. My sme tu na to, aby sme odohrali zápas a urobili si svoju prácu, na ktorú sa tešíme a za ktorú berieme plat. Tak sme si to povedali aj v šatni. Teraz vyzlečieme výstroj a ideme domov,“ povedal kapitán Liptákov Rudolf Huna.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie