Majú byť na čo hrdí: Šiesti učitelia z nášho okresu si prevzali významné ocenenie

Ich úsilie a náklonnosť k učiteľskej profesii neostala bez povšimnutia. Pedagógovia z nášho mesta dostali významné ocenenie.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Majú byť na čo hrdí: Šiesti učitelia z nášho okresu si prevzali významné ocenenie
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

V priestoroch Sobášneho paláca v Bytči odovzdala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová slávnostné ocenenie 33 stredoškolským pedagógom pri príležitosti Dňa učiteľov. „Ocenenie je pocta tým, ktorí robia svoju prácu naplno a častokrát aj nad rámec svojich povinností," povedala Jurinová.

Mnohí učitelia sa škole venujú mimo svojho pracovného času, vytvárajú pre študentov pracovné zošity či učebné texty. Snažia sa zaviesť najmodernejšie trendy výučby.

„Sú tu aj takí, ktorí zasvätili učiteľskému povolaniu viac ako 30 rokov i takí, ktorí vo svojom voľnom čase dali prednosť pomoci ľuďom v núdzi pred vlastnými záujmami," dodala Jurinová.

Medzi ocenenými pedagógmi je aj učiteľ Tomáš Pieter zo Strednej odbornej školy stavebnej v Liptovskom Mikuláši, ktorý nezištne pomáhal rodine zasiahnutej požiarom v obci Jalovec (požiar vypukol 19. júla 2017).

Rodine, ktorej zhorela strecha aj s podkrovným bývaním vypracoval projektovú dokumentáciu a počas svojho voľna riadil stavebné práce pre ľudí z obce. „Každý človek by mal byť nápomocný a snažiť sa pomáhať, keď je to možné,“ povedal Tomáš Pieter.

Ďalší ocenení pedagógovia z Liptovskomi­kulášskeho okresu:

  • Jančiová Stella, Mgr. – Stredná zdravotnícka škola, Liptovský Mikuláš
  • Jánošíková Zuzana, Mgr. – Obchodná akadémia, Liptovský Mikuláš
  • Pieter Tomáš, Ing. – SOŠ stavebná, Liptovský Mikuláš
  • Gabauer Martin, Ing. – SOŠ elektrotechnická, Liptovský Hrádok
  • Halušková Edita, Mgr. – SOŠ stavebná, Liptovský Mikuláš
  • Maruškinová Anna, Mgr. – Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame