Od Vás

Malé veľké činy: V Bodiciach spustili vlastné TV vysielanie

Dôkazom toho, že nápad a šikovné ruky idú ruka v ruke, je dvojica stredoškolákov z liptovskomikulášskej mestskej časti Bodice. Okrem napĺňania vlastnej obecnej stránky zašli ešte ďalej. Obec tak má pravdepodobne ako jediná na Slovensku vlastné televízne vysielanie šírené internetom.

Ilustračný obrázok k článku Malé veľké činy: V Bodiciach spustili vlastné TV vysielanie
Zdroj: Dnes24.sk

„Nielen nám, ale aj našim susedom a známym chýbali aktuálne informácie z diania v obci. S kamarátom Martinom Matulom (16) nás informovať takýmto spôsobom baví, ako i práca s počítačom. Preto sme zriadili webovú stránku, ktorá hovorí o histórii, ale aj súčasnosti Bodíc,“ hovorí Lukáš Konupka, 15-ročný študent SOŠ elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku. „Na aktuálne informovanie využívame tiež sociálne siete, kde počet fanúšikov stále rastie,“ dodal.

Práca na pol hodinu

Opodstatnenosť týchto nápadov sa už o niekoľko dní ukázalo ako správne rozhodnutie. Vo voľnej chvíli im ale napadla ďalšia myšlienka. Vyrobiť vlastné televízne vysielanie, ktorému nechýba pútavá grafika ani moderátor. „Dávnejšie sme urobili dokument o histórii Bodíc a tak sme si povedali prečo nie aj vlastné vysielanie. Spýtali sme sa ľudí, či by mali o to záujem a tak sme spravili krátky súhrn posledných udalostí. Je to zaujímavejšie ako len niečo napísať,“ vysvetlil Lukáš.

S kamarátom dali hlavy dokopy a za tridsať minúť bola na svete zvučka a grafika historicky prvých bodických správ. „Prinášame v nich informácie o augustových záplavách a stretnutí Bodičanov. Už teraz zbierame materiál na ďalšie vydanie,“ upozornil Lukáš. Aktuálne vysielanie chce dvojica podnikavých mladíkov prinášať aspoň raz za mesiac.

TV Bodice: Prvé televízne vysielanie
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie