Tomáš Batiz Hokej

Marek Uram po odchode do Žiaru: Z mikulášskeho hokeja som sklamaný

V zostave Liptovského Mikuláša túto sezónu absentuje Marek Uram. Skúsený 44-ročný hokejista kývol na ponuku druholigového Žiaru nad Hronom.

Ilustračný obrázok k článku Marek Uram po odchode do Žiaru: Z mikulášskeho hokeja som sklamaný
Foto: Tomáš Batiz

V minulom ročníku patril Uram medzi lídrov tímu, navyše dominoval aj štatistikám, keď si na svoje konto pripísal úctyhodných 27 bodov. V novom ročníku už niekdajší slovenský reprezentant dres Liptovského Mikuláša neoblieka, aj keď to úplne nevylučoval. „Viete, keď skončí sezóna vo februári a potom si niekto na vás spomenie na konci júla, počítate s tým, že s vami nepočítajú. Preto som si medzitým našiel niečo iné a bol som dohodnutý niekde inde,“ uviedol Uram v rozhovore pre hokejportal.net.

Skúsený hokejista ďalej v rozhovore priznal, že daná situácia ho prekvapila a zároveň aj sklamala. „Čakal som niečo iné, lebo aj na vašom portáli som čítal v článku, že ma budú kontaktovať. Ale kontaktovať ma dva dni pred štartom prípravy na ľade je podľa mňa dosť neskoro. Sklamanie som teda cítil,“ doplnil Uram.

„Ja som z Mikuláša, nikdy som sa tým netajil a milujem to tam. Teraz skúšam trénovať žiakov v Zámkoch, lebo tieto miesta boli v Mikuláši obsadené," zhodnotil Marek Uram.

Rodák z Liptovského Mikuláš aktuálne pôsobí ako mládežnícky tréner v Nových Zámkoch. Na hráčsku kariéru nezanevrel. Po odchode z Liptova sa dohodol na spolupráci s druholigovým Žiarom nad Hronom, kde pôsobí aj Jozef Stůmpel. „Keď sa Jožko Stümpel dozvedel, že v Zámkoch budem trénovať deti, ihneď ma kontaktoval. Skontaktoval som sa pánom Baranom, boli sme aj na otvorení štadióna a dohodli sme sa,“ skonštatoval majster sveta z Göteborgu v rozhovore pre hokejportal.net.*

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie