Pavol Tomčík Basketbal

MBK Liptovský Mikuláš mal v minulosti družstvo žien, ktoré hralo o postup do najvyššej súťaže. Juniori pôsobili v najvyššej súťaži, no ôsme miesto v rámci Slovenska, to je úspech aký nemá v Mikuláši páru.

Ilustračný obrázok k článku MBK Liptovský Mikuláš dosiahol najväčší úspech v histórii klubu: Juniori získali 8. miesto v rámci Slovenska

Starší žiaci v sezóne 2014/2015

Tréner družstva Martin Králik: „Do sezóny sme nevstupovali s veľkými očami, kedže sme v tíme mali iba 5 hráčov patriacich do tejto kategórie. Celkovo družstvo v nadstavbovej časti skončilo na 7. mieste v regióne.Uumi­estnenie v súťaži nemá pre nás opodstatnenie, dôležité je, že naši starší hráči dostali príležitosť zistiť, o čom je basketbal v ich vekovej kategórii. V ďalšej sezóne budú hráči súčasťou družstva starších žiakov spoločne s terajšími hráčmi družstva žiakov pod vedením trénera Jaroslava Ondrašika, ktorý sa už aktívne zapájal do vedenia tímu aj v tejto sezóne.“

Juniori v sezóne 2014/2015 Družstvo juniorov dosiahlo v sezóne najlepšie umiestnenie mládežníckeho družstva v hostórii klubu, keď postúpilo do skupiny o 1. – 8.miesto a skončilo celkovo na 8. mieste v celoslovenskej súťaži juniorov.

Tréner Igor Vanko: „Z hľadiska celkového umiestnenia bola najlepšia nielen v rámci tohto družstva počas prechodu všetkými kategóriami, ale je to aj historicky najlepšie umiestnenie akéhokoľvek družstva MBK LM. 8. miesto na Slovensku je v konkurencii tradičných basketbalových miest vynikajúci výsledok. Jednoznačným lídrom tímu bol Marián Lehotský, ktorý si svojími výkonmi dokonca zaslúžil pozornosť a záujem viacerých mužských extraligových tímov. V úzkej zostave sme sa museli spoliehať hlavne na tímového ducha, pochvalu si zaslúžia všetci hráči, ktorí vydržali náročnú sezónu až do konca (Lehotský, Majher, Bendík, Wlachovský, Baráth, Václav, Petráško, Král, Hazucha, Bartoš).“

Treba dodať, že v budúcej sezóne dostanú chlapci v kombinácii s odchovancami pôsobiacimi na vysokých školách príležitosť v obnovenom družstve mužov MBK LM.

Žiaci ukončili sezónu na štvrtom mieste

Starší žiaci nastúpili na posledné zápasy Stredoslovenskeého pohára v Rožňave. V prípade dvoch výhier mali šancu na druhé miesto v tabuľke, ktoré by znamenalo postup na záverečný turnaj Final 4 v Lučenci. V obidvoch stretnutiach však nakoniec prehrali a do Lučenca nepostúpili.

Autor: Pavol Tomčík st.