Mesto na nohách: Strieborných vítali ako majstrov!

Famózne prijatie! Strieborným z hokejových majstrovstiev sveta, brankárovi Jánovi Lacovi a asistentovi trénera Jergušovi Bačovi, sa v rodnom meste dostalo pocty v podobe privítania asi dvoch tisícok hokejových fanúšikov!

Michal Paška

Pred Domom kultúry v Liptovskom Mikuláši sa dnes popoludní ľudia tiesnili, neprekážal ani dážď. Po vystúpení Ploštín punku sa ľudia dočkali Jána Laca s Jergušom Bačom, ktorých ocenili obrovským potleskom a neustálym skandovaním ich mien. Pred kulturákom ich privítal aj primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský s hokejovými činovníkmi.

Po programe pred Domom kultúry nasledovala autogramiáda, ktorá trvala bezmála dve hodiny. O podpis strieborných medailistov bol obrovský záujem medzi všetkými vekovými kategóriami. Podpisovali sa nielen na pripravené kartičky, ale aj dresy, hokejky, plagáty či školské zošity.

„Ešte vládzem. Ruka drží,“ povedal výborne naladený Ján Laco po rozdaní asi pol tisícky podpisov. Majster sveta z roku 2002 Jerguš Bača sa po desiatich rokoch dočkal ďalšieho úspechu ako asistent trénera. Majster sveta nemajster sveta, keď bolo treba, ochotne sa predstavil aj ako dvorný fotograf Jana Laca :D

foto: autor

Tento článok nie je možné komentovať.