Tomáš Batiz Správy

Mesto získalo 70 000 tisíc EUR, peniaze poputujú na inováciu mikulášskej základky

Základná škola v Liptovskom Mikuláši prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Radnica získala z eurofondov 70 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Mesto získalo 70 000 tisíc EUR, peniaze poputujú na inováciu mikulášskej základky
Zdroj: Dnes24.sk

Predstavitelia mikulášskej radnice získali z eurofondov 70 tisíc eur na modernizáciu učební v Základnej škole M. R. – Martákovej (Nábrežie). Informoval o tom Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta.

Ako zhodnotil Sokolský, financie budú použité na zriadenie a vybavenie jazykovej učebne pre 18 žiakov. Ďalšie financie poslúžia na inštaláciu a vybavenie učebne a laboratória biochémie pre 30 žiakov.

„Hlavným cieľom projektu je zvýšenie kvality vzdelávania odborných predmetov modernizáciou a vybavením odborných učební. Ide nám aj o zlepšenie výsledkov žiakov a ich lepšie budúce uplatnenie na trhu práce. Zámerom je tiež rozvoj materiálno-technického vybavenia škôl ako centier celoživotného vzdelávania,“ konštatovala Michaela Dobrotková z mestského úradu.

Škola tak skompletizovala zoznam mestských základných škôl, na ktoré sa radničným v tomto roku podarilo získať ďalších takmer 250 tisíc eur na modernizáciu učební (ZŠ Nábrežie Dr. A. Stodolu, ZŠ s MŠ Demänovská cesta, ZŠ s MŠ Okoličianska a ZŠ Janka Kráľa).

„Realizáciu všetkých piatich projektov, po zazmluvnení a kontrole verejného obstarávania, predpokladáme v budúcom roku,“ dodala Michaela Dobrotková.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie