Hokej Šport

Zápas sa nakoniec skončil s dvojgólovým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Spišská Nová Ves: Do tretej tretiny to bol vyrovnaný zápas
Zdroj: Rastislav Búgel

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš:Aj keď sa súťaž iba rozbieha, pre nás bol dnešný zápas šesťbodový. Prehrali sme v predošlých troch zápasoch, v ktorých nám body prešli pomedzi prsty. Potrebovali sme bodovať a o to to bolo ťažšie. Som preto veľmi rád, že sme to zvládli. Veľmi dobrý výkon podal brankár Vošvrda, ktorý nás podržal v zlomových situáciách. Na druhej strane sme nepremenili veľa šancí, napríklad Marek Hovorka šiel dvakrát sám na brankára, nájazd mal aj Walega a to musíme premieňať. Je to pre nás dôležité víťazstvo a verím, že nás nakopne do ďalších zápasov. Som rád aj za predvedenú hru, hoci tam boli nejaké výpadky a opäť sa opakovala situácia s dvomi vylúčenými hráčmi v jednom momente. To sa nesmie stávať.“

Miroslav Mosnár, tréner HK Spišská Nová Ves: „Zápas sme začali celkom dobre, prvých asi 8 minút to bolo v poriadku. Po tom, čo nám dal súper gól na 1:0, sme úplne "odišli“ a prestali sme hrať svoju hru. Niektorí naši hráči si zabudli srdiečko asi doma alebo v šatni a mali by si uvedomiť, že zápasy v extralige sa musia hrať na sto percent. Takéto výpadky si nemôžeme dovoliť. Mrzí ma, že sme opäť nedali viac ako jeden gól. To je dôvod, prečo sme zápas nezdramatizovali."