Hokej Šport

Zápas sa nakoniec skončil s dvojgólovým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Spišská Nová Ves: Do tretej tretiny to bol vyrovnaný zápas
Zdroj: Rastislav Búgel

Hostia sa už v prvej minúte dostali k presilovke, v nej viackrát ohrozili Vošvrdu, ale bez želaného efektu. Ako využiť presilovku ukázali Spišiakom domáci v 7. minúte. Vylúčeného Halamu vrátil z trestnej lavice po 15 sekundách Jurík, ktorý zblízka dorazil puk za Melicherčíka – 1:0. O dve minúty nezvýšil po úniku Walega a brankár hostí si neskôr poradil aj so šancou Michalíka. V 18. minúte sa po Štrauchovej prihrávke ocitol v nádejnej šanci Giľák, ale Vošvrdu neprekonal.

To sa v 25. minúte nepodarilo ani Džuganovi, na opačnej strane strelecky aktívny Hovorka neprekvapil Melicherčíka. Po viacerých šanciach na oboch stranách hostia vyrovnali v 36. minúte. Presilovku o dvoch hráčov využil pohotovou strelou obranca Petgrave – 1:1.

Domáci boli blízko ku gólu v 43. minúte, pred Melicherčíkom bolo rušno, ale Hovorka ani Obdržálek ho neprekonali. Nerozhodné skóre s rozchytanými brankármi vydržalo do 55. minúty. Presilovkovú kombináciu zakončil strelou Ventelä a odrazený puk dopravil do bránky Obdržálek – 2:1. Nádeje hostí na úspech znížilo vylúčenie v 58. minúte, v ktorom sa Spišiaci odhodlali k hre bez brankára, no od Hovorku inkasovali gól na 3:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Jurík (Michalík, Šepelev), 55. Obdržálek (Ventelä, Hovorka), 60. Hovorka (Obdržálek, Kriška) – 36. Petgrave (Atwal). Rozhodovali: Smrek, Snášel – Jurčiak, Hajnik, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 650 divákov.

zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Värttinen, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek – Dunčko

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Malina, Česánek, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Chovan, Grec – Kuru, Černý, Ščurko – Džugan, Halama, Vrábeľ – Štrauch, Tyczynski, Giľák – Hamráček, Tomala, Olejník

Ako komentujú zápas tréneri? Dozviete sa na ďalšej strane.