Pavol Tomčík Hokej

Michalovce padli: Mikulášania vedú v play-off 1:0!

Fantázia! Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v prvom stretnutí štvrťfinále play-off prvej ligy na horúcom ľade v Michalovciach 6:5 po predĺžení. V 62. minúte rozhodol kapitán Juric Kuric!

Ilustračný obrázok k článku Michalovce padli: Mikulášania vedú v play-off 1:0!

Až 11 gólov dnes podvečer videlo 2250 divákov na tribúnach v Michalovciach v rámci prvého stretnutia štvrťfinálovej série hokejovej prvej ligy medzi domácou Duklou a Liptovským Mikulášom. Zverenci trénera Dušana Halahiju sa po oduševnenom výkone a výhre 6:5 po predĺžení ujímajú vedenia 1:0. Séria pokračuje už v pondelok o 17:00, opäť v Michalovciach.

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:6 pp (2:1, 3:4, 0:0, 0:1)
Góly: 5. a 25. Palovčík, 7. a 37. Fajčák, 33. Šechný – 15. Kubáň, 24. Sajko, 26. a 30. Paukovček, 36. Bartík, 62. Kuric
Strely: 39:28. Vylúčenia: 4:7. Trestné minúty: 8:40. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2250.
Rozhodovali: Sýkora, Smrek, Kalina.
Zostava MHK 32: Palko – Holiga, Kledrowetz, Bača, Galko, Mezovský, Klepáč, Duriš, Sajko – Bartík, Paukovček, Kubáň, Piatka, Češík, Poliaček, Kuric, Mravec, Uhrík, Kubovčík, Matejka.
Stav série: 0:1.

Dušan Halahija (tréner Liptovského Mikuláša): „Bol to ťažký zápas. Začali sme zle. V tretej tretine sme boli pod permanentným tlakom, chlapci však do toho dali veľa srdiečka a vďaka enormnej vôli sme duel dostali do predĺženia, kde krásnym gólom rozhodol Juraj Kuric. Vyhrali sme, tešíme sa z toho.“