Tomáš Batiz Správy

Mikuláš bude opäť o niečo zelenší: Ovocný sad a zelená stena nie je všetko

Liptovský Mikuláš bude opäť o niečo zelenší. O čo presne ide?

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš bude opäť o niečo zelenší: Ovocný sad a zelená stena nie je všetko
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš získalo ďalších 183 tisíc eur z eurofondov na revitalizáciu štyroch zelených plôch v meste. Informoval o tom Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta.

„Zameriame sa predovšetkým na malé pozemky, ktoré dnes nie sú atraktívne, prípadne sú opustené,“ konštatuje Sokolský.

Revitalizácia území do 0,2 hektára je založená na myšlienke takzvanej mestskej zelenej akupunktúry. „To znamená, že akcie v niekoľkých menších zónach naštartujú pozitívne účinky v celomestskom meradle,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Finálny výber lokalít zostaví odborná pracovná skupina zložená zo zástupcov jednotlivých projektových partnerov. Predbežne sa ráta s revitalizáciou verejne prístupnej zelene v historickom jadre, revitalizáciou zelených plôch vo vnútroblokoch na Nábreží a na Podbrezinách. Akupunktúra sa dotkne aj rekreačných lokalít v blízkosti intravilánu

Mesto sa bude podieľať na financovaní projektu vo výške 15 percent. Podľa Sokolského sa s realizáciou projektu začne najskôr v druhom polroku 2019. „Počítame aj s novým ovocným sadom pri niektorej zo základných škôl a s osadením zelenej steny na verejnej budove vo vlastníctve mesta,“ doplnila Jana Kormaníková z radnice.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie