Mikuláš má nového zástupcu primátora: K Urbanovičovi pribudne Trizna, FOTO

Známe je meno nového zástupcu primátora mesta Liptovský Mikuláš. Stal sa ním poslanec za mestskú časť Liptovská Ondrašová.

Tomáš Batiz

Od 1. februára sa zástupcom primátora Liptovského Mikuláša stane Ľuboš Trizna. Dotvorí tak viceprimátorský tandem s Rudolfom Urbanovičom. Mikulaš24 o tom informovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

„Pána Triznu vnímam ako skúseného, komunikatívneho, pracovitého a perspektívneho človeka. Je ochotný pomôcť pri riešení akýchkoľvek problémov obyvateľov v rámci celého mesta,“ naznačil dôvody pre vymenovanie primátor Ján Blcháč.

Ľuboš Trizna pôsobí v komunálnej politike piaty rok. „Mojím zámerom je dostať sa ešte viac medzi ľudí a riešiť ich problémy priamo s nimi. V oblasti chodu samosprávy sa primárne budem venovať kultúre, marketingu a Verejnoprospešným službám, tu plánujem presadiť rôzne inovácie. Pre dobré nápady by som chcel nadchnúť celé politické spektrum, mám záujem viac komunikovať s poslancami. Chystám sa spoločne s odborníkmi na dopravu pustiť aj do takej nepopulárnej témy, akou je parkovacia politika,“ prezradil Ľuboš Trizna.

Ľuboš Trizna (1983) vyštudoval elektrotechniku, profesionálne sa v ostatných rokoch venuje kultúre a marketingu. Je ženatý, má tri deti. Na post viceprimátora ho nominoval klub nezávislých poslancov.

Zdroj: Dnes24.sk