Tomáš Batiz Samospráva

Mikuláš ocenili v celonárodnej súťaži: S týmto uspela mestská radnica

Mesto Liptovský Mikuláš získalo ocenenie z celonárodnej súťaže. Prečítajte si ďalšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš ocenili v celonárodnej súťaži: S týmto uspela mestská radnica
Foto: Tomáš Batiz

Mesto Liptovský Mikuláš ocenili v celonárodnej súťaži Enviromesto 2019. Špeciálnu cenu za aktivity v projekte Zelený Mikuláš si v utorok v Žiline prevzali zamestnanci odboru životného prostredia z liptovskomi­kulášskej radnice. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Mesto sa v súťaži prezentovalo viacerými aktivitami, napríklad činnosťou zberných dvorov či fungujúcim zberom bioodpadov. „Radnica ako prvá na Slovensku ustanovila vo všeobecne záväznom nariadení používanie ekologicky kompostovateľných bioplastových obalov pri ambulantnom predaji potravín a nápojov na verejných priestranstvách a mestských podujatiach. Tým mesto zakázalo používanie plastov na týchto podujatiach. Ocenenia hodná je aj separácia,“ načrtla hovorkyňa s tým, že mesto sa nachádza na najvyšších priečkach v číslach vyseparovaného odpadu v rámci miest na Slovensku.

Špeciálne ocenenie získalo mesto za projekt, v ktorom radnica v spolupráci s občianskymi združeniami, dobrovoľníkmi a školami vysadila na najväčšom sídlisku v meste 170 stromov.

„Okrem toho sa môžeme pýšiť rozsiahlou cyklodopravnou sieťou, projektom oddychovej zóny na Háji Nicovô či úspešne zrealizovaným projektom rekonštrukcie budovy mestského úradu. Tá je z pohľadu energetickej náročnosti zo všetkých úradných budov na Slovensku najúspornejšia,“ doplnila hovorkyňa.

Mestský úrad zároveň realizuje menšie enviro projekty, ako napríklad zelené strechy na cykloboxoch a každoročnú aktivitu Upracme si mesto a Háj.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie