Pavol Tomčík Hokej

Mikulášania na Spiši s debaklom, boj o štvrtú priečku bude ešte horúci

Hokejistov MHK 32 Liptovský Mikuláš čakal v rámci 42. kola prvej hokejovej ligy mimoriadne ťažký oriešok, súboj na ľade silnej Spišskej Novej Vsi. Liptáci prehrali vysoko 1:6.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášania na Spiši s debaklom, boj o štvrtú priečku bude ešte horúci

Mužstvo Spišskej Novej Vsi vstupovalo do stretnutia s vizitkou siedmych víťazných duelov za sebou, skalp číslo osem sa pre domácich začal rysovať v 23. minúte, keď Hamrák poslal Spišiakov druhýkrát v zápase do vedenia. Mikulášania, ktorí v 11. minúte vyrovnávali dokonca vo vlastnom oslabení na 1:1 už na druhý gól HK nezareagovali, ba dokonca ešte štyrikrát inkasovali.

Liptovský Mikuláš síce zotrval na priebežnej štvrtej pozícii, no dve kolá pred koncom základnej časti definitívne stratil šancu predbehnúť v tabuľke tretí Bardejov. Naopak, mužstvo Mariána Horvátha sa musí ešte obávať tlaku piatych Michaloviec, ktoré na Liptákov strácajú aktuálne dva body, ale k dobru majú o jedno stretnutie viac. Už teraz je jasné, že MHK 32 narazí v play-off práve na Michalovce, no otázne ešte je, ktorý tím bude mať v prvých dvoch zápasoch výhodu domáceho ľadu.

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Góly: 5. Klinga, 23. Hamrák, 27. Horváth, 47. Koky, 52. Krempaský, 56. Findura – 11. Trochta
Rozhodovali: Valach – Frimmel, Vyoral
Vylúčení: 5:9
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:1
Divákov: 1080
Zostava MHK 32: Pútec – Roháč, Janček, Janči, Piatka, Poliaček, Sukeľ J., Sukeľ M., Števuliak, Trochta, Uhrík, Devečka, Bartík, Holiga, Kadlubiak, Janči, Mezovský, Nitriansky, Školiak, Macík. Tréner: Marián Horváth

Ilustračné foto: Magdaléna Nahalková