Michal Paška Hokej

Mikulášania podľahli Prešovu po nájazdoch

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš v dnešnom zápase deviateho kola prvej hokejovej ligy prehrali na domácom ľade 2:3 s Prešovom po samostatných nájazdoch.

Hráči Liptovského Mikuláša pred zápasom nemali iný cieľ, ako sa pred vernými fanúšikmi revanšovať za nevydarený duel z minulého kola na ľade Piešťan. V úvodnej tretine nielen že diváci nevideli žiadny gólový zásah, ale ani veľa hokejovej krásy. Po štvrťhodine hry mal vážnejšiu šancu Štefanech v drese Prešova, vyniknúť dal Palkovi v bránke Liptovského Mikuláša.

V úvode druhej tretiny mali šancu domáci hráči, potvrdilo sa nedáš-dostaneš. V 22. minúte využil početnú výhodu Hajnik – 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 26. minúte, so strelou Mravca si Zima poradil. Mikulášania mali možnosť zápasový dej otočiť počas troch presilových hier, ale nedarilo sa im to. Diváci dal nespokojnosť najavo piskotom v 34. minúte.

Vstup do záverečnej časti hry vyšiel lepšie hráčom HK 32. V 42. minúte vyrovnal Mravec po asistencii Plevu. Liptákom gól dal krídla, ich hra bola lepšia a vytvárali si šance. Prešov pohrozil v 43. minúte, Segľa neumiestnil puk do odkrytej bránky. V 49. minúte išiel sám na brankára Paukovček, ale netrafil bránku. O štyri minúty nepremenil dobrú príležitosť domáci Piatka. Tlak Liptovského Mikuláša a snaha dostať sa do vedenie boli v tejto časti hry evidentná. Hosťujúci Segľa vystrelil na Palka v 55. minúte, ten ukryl puk v bezpečí svojej lapačky. Chvíľu na top mal Liptovský Mikuláš výhodu presilovky a v skrumáži pred bránkou východniarov sa najlepšie zorientoval Kuric a priniesol radosť do domácich radov – 2:1. Ľadová sprcha prišla necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď Prešov vyrovnal a zápas sa tak v riadnom hracom čase skončil remízou 2:2.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom nepadol gól a tak prišla na rad lotéria zvaná samostatné nájazdy, v ktorej mali viac šťastia hráči Prešova.

**Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: **„Prvá tretina bola z našej strany katastrofálna. Možno to bolo spôsobené utorkovým voľnom, ale ťažko sa je vyhovárať. Hneď v úvode druhej tretiny sme inkasovali. V poslednej časti hry sme prevzali iniciatívu, o čom svedčia aj naše dva góly. Súper sa nevzdal a v závere vyrovnal. Samostatné nájazdy sú vždy vabank, súper dal o gól viac. Bod sa nám mál, obzvlášť pred domácim publikom, ktoré chceme prilákať na štadión, ale budeme musieť podávať lepšie výkony. Stále sa boríme so zraneniam v kádri.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Prešov 2:3 po samostatných náazdoch (0:0,0:1,2:1–0:1) Góly: 43. Mravec (Pleva), 56. Kuric (Bartík) – 22. Hajnik (Špila, Štefanech), 59. Segľa (Kubus, Palščák). Vylúčení: 5:7. Rozhodovali: Majling, Vyšný, Farkaš. Divákov: 430. MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Šmihula, Penák, Mravec, Nitriansky, Kokavec, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Holiga, Paukovček, Staroň. HC 07 Prešov: Zima – Popela, Pulščak, Špila, Chovan, Hopkovič, Koma, Haas, Caban, Cmorej, Štefanech, Hurtaj, Hajnik, M. Segľa, Kubus, P. Segľa, Koky, Kivader, Raček.