Mikulášania prehrali v Poprade: Aj naďalej však ostávajú na ôsmom mieste

Hokejisti Liptovského Mikuláša podľahli Popradu na jeho ľade. Liptáci sú aj na ďalej na ôsmom mieste, ktoré im zaručuje postup do playoff.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Mikulášania prehrali v Poprade: Aj naďalej však ostávajú na ôsmom mieste
Foto: Tomáš Batiz

Obe mužstvá sa do zápasového tempa dostávali veľmi vlažne. V polovici prvej tretiny pohrozili vo vlastnom oslabení Liptáci. McDowell stratil puk na útočnej modrej a na Kováča sa rútil osamotený Piatka. Jeho zakončenie ale opečiatkovalo iba hornú žrď. Na opačnej strane sa do úniku predral Buc, ale ani na dvakrát Košarišťana neprekonal. Keď sa už zdalo, že sa tímy odoberú na prvú prestávku zmierlivo, udreli domáci. Odrazený puk sa dostal k Bucovi a ten ho bekhendom poslal do siete – 1:0.

Dvojgolový náskok domácich

Gól do šante pomohol Popradčanom. V 22. minúte už vyhrávali o dva góly. V rohu klziska vybojoval Paločko puk pre Abdula, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a nekompromisne prestrelil Košarišťana. Hostí gól zaskočil a dlho sa na ľade hľadali. V 26. minúte poslal Nádašdi peknú prihrávku na Vybírala. Ten ušiel Königovi a pohral sa i s padajúcim Kováčom – 2:1. Následne si hostia vypracovali viacero sľubných príležitostí a zahrmelo na druhej strane. Ľahká strela Abdula prepadla Košarišťanovi a Poprad opäť viedol o dva góly. V 36. minúte sa v rýchlom slede nechali tesne po sebe vylúčiť dvaja domáci obrancovia a Liptáci mali takmer dvojminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej hostia pekne zakombinovali a Huna pohodlne do prázdnej brány znížil na 3:2.

Langhammer nevyrovnal

Hneď po návrate z druhej prestávky mal vyrovnanie na hokejke Langhammer. Jeho dorážku po Žiakovej strele ale Kováč fantasticky vyrazil. Hostia boli v treťom dejstve aktívni a vypracovali si viacero gólových šancí. Proti vyrovnaniu bol ale vynikajúco chytajúci popradský brankár. V sieti neskončila ani superšanca Uhríka, ktorý už puk posiela do prázdnej bránky. Ten sa ale mimo priestoru troch žrdí odrazil od brániaceho hráča domácich. V závere si obe striedačky vybrali oddychový čas, zmenu skóre už nepriniesla ani záverečná hra hostí bez brankára.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

  • Góly: 20. Buc (Vartovník, Petran), 22. Abdul (Paločko), 32. Abdul (Paločko) – 26. Vybíral (Nádašdi, Moravčík), 37. Huna (Langhammer, M. Sukeľ).
Zdroj: TASR

Odporúčame