Mikulášania sa predstavili v Nitre: Sympatický výkon im na body nestačil

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa predstavili na ľade Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášania sa predstavili v Nitre: Sympatický výkon im na body nestačil

Zápas mal od úvodu dobré tempo. Na prvý gól nemuseli diváci dlho čakať a na ich radosť to boli práve domáci, ktorí otvorili skóre zápasu vskutku kuriózne. Nastrelený puk zasiahol hosťujúceho obrancu Nádašdiho, ktorému zostal puk vo výstroji a vypadol presne pred Košarišťanom, kde striehol H. Ručkay. Ten poslal puk za brankára Liptákov – 1:0. Hostia robili veľa chýb v obrannom pásme, ale Nitrania ich nevedeli potrestať a trest prišiel v podobe vyrovnania. V 8. minúte vznikla pred Hartzellom skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Spilar a vyrovnal na 1:1. Liptáci sa z vyrovnania dlho netešili, keďže už o minútu poslal domácich opäť do vedenia Luciani – 2:1. V 13. minúte nastrelil konštrukciu bránky H. Ručkay a hráči Nitry sa dožadovali videa, ale márne, skóre sa nezmenilo. V 18. minúte najskôr urobil veľkú chybu Hartzell, Kriška však ponúknutú šancu trestuhodne zahodil. Ten istý hráč svoje zlyhanie o pár sekúnd napravil a prekvapil dezorientovanú obranu domácich.

Liptáci nevyužili 5 na 3

V prvej polovici druhej tretiny diváci väčšie šance nevideli, obe mužstvá boli nepresné. Domácim v 30. minúte vrátil tretíkrát vedenie T. Mikúš. Následne Nitrania potvrdili presilovkové trápenie, keď mali k dispozícii viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale aj napriek obliehaniu bránky hostí ju nevyužili. Kým v prvej tretine nebol ani jeden vylúčený hráč, v druhej ich bolo až osem. Presilovú hru o dvoch hráčov mali aj hostia, ale brániaca trojica Nitry odolala.

Rapáčovi sa nepodarilo vyrovnať

Na začiatku tretej tretiny zaujal čistý zákrok Pacalaja na Lucianiho. Hostia nastúpili do posledného dejstva s jednogólovým mankom, ktoré chceli zmazať, a z Nitry si odviezť aspoň bod, ale nedarilo sa im dostať domácich pod tlak. V 51. minúte mal na hokejke vyrovnanie B. Rapáč, zoči-voči Hartzellovi však neuspel. Nitrania bránili stredné pásmo a nepúšťali Liptákov do výhodných pozícií. Dvadsať sekúnd pred koncom skúsili hostia hru bez brankára, ale na výsledku sa už nič nezmenilo a domáci zvíťazili 3:2.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

• Góly: 3. H. Ručkay, 9. Luciani (Blackwater, Milam), 30. T. Mikúš (Blackwater, Luciani) – 8. Spilar (Uram, M. Sukeľ), 18. Kriška (B. Rapáč, Suchý). Rozhodovali: Orolin, Štefik – Jobbágy, Korba, vylúčení: 6:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2216 divákov.
  • Nitra: Hartzell – Mezei, Pupák, Ordzovenský, Milam, Korím, J. Kováčik, Hruška, Versteeg – Rzavský, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Kutálek, T. Mikúš, H. Ručkay – Šiška, A. Kollár ml., Štumpf
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Mezovský, Nádašdi, Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Mat. Bača, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Spilar – Kriška, Paukovček, B. Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Kabáč, Piatka, Laco