Mikulášania sa so Spišom rozlúčili prehrou: Liptáci nestačili na Košice

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v rámci 44. kola s Košicami.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášania sa so Spišom rozlúčili prehrou: Liptáci nestačili na Košice
Zdroj: hokej.sk / jazvä

Košice nastúpili po piatkovej prehre v Detve 2:4 na ďalší zápas už o deň neskôr, pre Liptovský Mikuláš to bolo záverečné vystúpenie v Spišskej Novej Vsi. Vedenia sa ujali hostia, keď v 16. minúte Suja prešiel cez modrú čiaru a zadovkou prenechal puk Slovákovi. Z jeho pokusu profitoval Nagy – 0:1. Domáci vyrovnali o tri minúty, Uram na dva razy prekonal Škorvánka – 1:1. Potom sa veľmi dlho hralo bez zmeny stavu, až v predposlednej minúte riadneho hracieho času odvrátil predĺženie a o všetkom rozhodol Suja, ktorý tečoval strelu Bropheyho – 1:2.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

• Góly: 19. Uram (Ri. Huna, Ró. Huna) – 16. Nagy (Slovák, Suja), 59. Suja (Brophey, Koch).